FIFA zgjedh: Formacioni i Botërorit, Paulinjo luajti më mirë se Kante?!

0

FIFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të Kupës së Botës 2018 dhe ka habitur me zgjedhjet e saj.

Në portë është Hugo Loris, edhe pse Dorashka e Artë e Botërorit u shpall Tibo Kurtua, në çmimet e dhëna pas finales së Botërorit.

Në mbrojtje të vret sytë Eshli Jang në të majtë të mbrojtjes, ndërsa në mesfushë Paulinjo paska zhvilluar një Botëror më të mirë se Kante e Rakitiç!

Po Nejmar, i cili u bë gazi i botës, qenka më i mirë se Perishiç, për shembull?

Me siguri kriteret e përzgjedhjes së formacionit më të mirë të Botërorit janë varur shumë nga alkooli!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.