E bukura Shkodër! Model për t’u ndjekur, shumë tifozë edhe në futbollin e femrave

Incidentet e ndodhur me Tiranën në “Loro Boriçi” duhet të lihen pas sa më shpejt të…

Flamurtari me vështrimin te Xhevahir Sukaj, Superiorja premton shumë në fundjavë

Luftëtari dhe Flamurtari, dy nga ekipet që kanë zhgënjyer më së shumti deri tani në Superiore,…

I heqin shiritin dhe i marrin penalltinë/ Berisha ul kokën, por te Kosova i bëhet padrejtësi

Valon Berisha është për t’u duartrokitur për karrierën e tij dhe sakrificat që ka bërë vetëm…

Dikur luante me Barcelonën, Arda Turan merr dënimin e pazakontë me burgosje

Arda Turan është dënuar me burg për dy vjet dhe tetë muaj për amëmbajtje pa leje,…

Zemra i rreh për Shqipërinë, Erdon Daci shënon golin për Maqedoninë e Veriut

Erdon Daci është një futbollist për t’u marrë në konsideratë sa i përket të ardhmes, ndërsa…

Kosova e fton Nuhiun për humorin që ka, faqja e njohur: Kane po vraponte t’i merrte fanellën

Atdhe Nuhiu është një prej lojtarëve që thërritet gjithnjë me ekipin përfaqësues së Kosovës, por që…

E pa Tottenhami dhe tani Simeone, shoku i Muriqit: Shkon te Bayerni për 2-3 sezone

Vedat Muriqi është sulmuesi shqiptar i momentit, teksa po vazhdon të ketë një formë të jashtëzakonshmë…

FSHF falenderon tifozët e Kombëtares: Ishit pranë në ditë të mira dhe të këqija, nuk hezituat kurrë

Pavarësisht se në media ishte përfolur që stadiumi “Elbasan Arena” do të braktisej nga tifozët shqiptarë…

Reagimet e lojtarëve islandezë: Ishte një turp, menduam se Shqipëria u thye në golin e dytë

Një dëshpërim i madh ka rënë në krahun e Islandës pas ndeshjes me Shqipërinë, atje ku…

E thotë legjenda Kushta: Kërkoni falje për Baren, Reja është nga më të mirët në Europë

Shqipëria fitoi mbrëmjen e djeshme me rezultatin 4-2 ndaj Islandës, duke zhvilluar një paraqitje si rrallë…

Pendesa nga shkuara, Boateng rrëfehet: Isha një kokë m**, bleva tre makina për një ditë

Kevin-Prince Boateng ka dhënë së fundmi një intervistë për “Repubblica”, ku ka folur për ndeshjet e…

Ndodh për herë të dytë, Turqia luan pa yllin kryesor ndaj Shqipërisë

Shqipëria mori tre pikë mjaf të vlefshmë mbrëmjen e djeshme ndaj Islandës, duke u rikthyer sërish…

Tirana ul çmimin e biletave kundër Skënderbeut: Kujdes shishet dhe mjetet piroteknike!

Pasi Kombëtaret i kanë mbyllur ndeshjet e tyre sa i përket muajit shtator, vendi do i…

Ekskluzive/Abrashi flet me entuziazëm: Kemi qenë 1-sha, të gjithë luftonim për njëri-tjetrin

Mbrëmjen e djeshme Shqipëria ka mposhtur Islandën me rezultatin 4-2, në një ndeshje të çmendur, që…

Qesh, po të filmon kamera! Video që po shpërndahet gjerësisht, Challandes ndryshon humorin në sekondë

Kosova është mposhtur me rezultatin 5-3 nga Anglia mbrëmjen e djeshme, teksa ekipi i Southgate do…

Notat e Kombëtares/ Ku ishe Sokol Cikalleshi? Memushaj ishte…një ”vetëtimë” në “Elbasan Arena”

Shqipëria ka arritur të fitojë me rezultatin 4-2 ndaj Islandës, e vlefshme për kualifikueset e Europianit.…

Ekskluzive/ Sokol Cikalleshi tregon ofertat për të: Leçe dhe dy skuadra të tjera nga Turqia!

Sokol Cikalleshi është rikthyer në formën më të mirë te Kombëtarja e Shqipërisë. Vendimtar ishte edhe…

Fitorja e Shqipërisë, reagon Duka: Futbolli nuk ka të bëj vetëm me këmbët, do zemër te Kombëtarja

Pas fitores së Shqipërisë ndaj Islandës me rezultatin 4-2, ka reaguar edhe presidenti i FSHF-së, Armando…

Pjesa e parë 5-1, Shaland tregon si motivoi lojtarët në pushim: Pësojmë 10 gola, por nuk dorëzohemi

Kosova është dorëzuar ndaj Anglisë që në pjesën e parë, duke humbur ndaj “tre luanëve” me…

Ekskluzive/ Tifozi nga Gramshi: Dikush më hoqi flamurin e Kosovës, u detyrova të marrë ‘Autochthonous’

“Sport Ekspres” ndodhet në “Elbasan Arena” për të parë zhvillimet më të fundit sa i përket…

Sot më i miri te Shqipëria, modestia e Memushajt: Jo, nuk i mungova unë kësaj Kombëtare

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në…

Trajneri Reja pas fitores ndaj Islandës: Nuk duhet përsëritur ajo nisja te pjesa e dytë!

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në…

Keidi Bare ka një mesazh: Shumë njerëz nuk besuan te ne, Shqipërinë e kthejmë atje ku i takon

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në…

Elseid Hysaj pas fitores me Islandën: Ende nuk e besoj se kam shënuar gol!

Shqipëria ka arritur të marrë një fitore fantastike ndaj Islandës në “Elbasan Arena” duke fituar në…

Sot je e të gjithëve! Hysaj e paralajmëroi, Shqipëria fiton me 4 gola ndaj Islandës

Përmbledhja e ndeshjes, Shqipëri-Islandë 4-2 90’+6′ Përfundon takimi, Shqipëri-Islandë 4-2.  90′ Mbyllen koha e rregullt, por…

Anglia e mbyll Kosovën në pjesë të parë, dardanët shënojnë 3 gola në transfertë

Anglia e ka mbyllur takimin ndaj Kosovës që në pjesë të parë. Në sekondën e 35…

“Arena Kombëtare” pritet të jetë gati në nëntor, ka filluar edhe shtrimi i tapetit të ri

Ndërsa Kombëtarja e Shqipërisë është duke bërë edhe nxehmjen e fundit për të luajtur kundër Islandës…

Orges Shehi ka një mesazh: T’i japim kohë ndryshimit të brezave, do të vijë rezultati ndaj Islandës

Shqipëria do të përballet ndaj Islandës me misionin për të marrë tre pikët që na mbajnë…

Formacioni zyrtar/ Shqipëria ndryshon në gjithë drejtimet, Manaj dhe Cikalleshi titullarë

Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 përballjen ndaj Islandës, në një mbrëmje që pritet…

E mbani mend Xhakaaaa? Lokaj shprehet çuditshëm për Shqipërinë: Nuk e dua o vlla…

Ndoshta si emër jo të gjithë e njohin, por të paktën njëherë e keni dëgjuar komentatorin…

Tifozët vazhdojnë të blejnë bileta, ja sa janë shitur deri tani për Kombëtaren

“Elbasan Arena” është destinacioni i të gjithë tifozëve shqiptarë në mbrëmjen e sotme. Qyteti ka nisur…

Janë bërë me “fiksime”, serbët gërmojnë për Sinanin: Nuk është shqiptar, e mohon vetë

Luksemburgu do të përballet mbrëmjen e sotme ndaj Serbisë, në një ndeshje të vlefshme për fazën…

UEFA ua shfaq tifozëve të shohin, spektaklin e Bares kundër Grizman dhe Lemar

Faqa zyrtar e “UEFA-s” sa i përket Kombëtareve dhe Europianit 2020 ka shfaqur për ndjekësit e…

Gjilani zyrtarizon gjithçka, Mezani e gjen zëvendësuesin e Shametit në Shqipëri

Gjilani ka zyrtarizuar futbollistin më të ri, për të zëvendësuar Ylli Shametin ashtu siç edhe raportuam…

Ekskluzive/ Flet babai i Keidi Bares: Kritikat e Hafizit? Çudi, pjesë e Shqipërisë që 15-vjeç

Thuhet se në jetë sakrifica dhe puna e madhe, herët a vonë gjithmonë do të shpërblehet,…

Ka qenë te Interi dhe Skënderbeu, Stojkov firmos në Maqedoni me klubin e 17 në karrierë

Sulmuesi 36-vjeçar, Ajco Stojkov, ka një karrierë shumë të larmishme dhe të veçantë. Që në moshë…

Pati shqetësime te Shpresat, Partizani i gëzohet mesfushorit Esat Malës

Esat Mala kishte disa probleme fizike pas ndeshjeve të zhvilluara te Shpresat e Shqipërisë. Në takimin…

Ambasada e Francës në Shqipëri ndjesë zyrtare te FSHF: Nuk kemi dyshime te ndeshja e kthimit!

Incidenti para nisjes së përballjes me Francën dhe Shqipërisë ka bërë gjithë xhiron e mediave europiane.…

“Mos e shani Shqipërinë”, Skënderbeu merr kapitenin e Maqedonisë së Veriut U-19

Skënderbeu ka zyrtarizuar një transferim të ri në skuadër, duke marrë në gjirin e tij mesfushorin…

“Kur askush të mos jetë, ne do vijmë për ty”/ Kuqezinjtë e Jakovës nisen drejt “Elbasan Arenas”

Nuk ka dyshime, nuk ka surpriza, nuk ka mënyrë për të ndaluar dashurinë e madhe. “Sport…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online