“Duro? E njohim gjuhën e njëri-tjetrit në mënyrë perfekte”, Mazrekaj: Struga në nivelin e Tiranës dhe Partizanit

Tirana e mbylli me fitore fazën përgatitore, teksa mposhti me shifrat 2-1 Strugën në ndeshjen e…

Zyrtare/ Largohet pas 5 sezoneve i veshur kuqezi, klubi shqiptar njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me sulmuesin anësor

Shkëndija ka zyrtarizuar sot ndërprerjen e bashkëpunimit me Valmir Nafiun. Pas 5 sezoneve pjesë e kuqezinjve,…

Zyrtare/ Shpëtim Duro është kampion i Maqedonisë së Veriut, i jep Strugës titullin e parë në histori

Shpëtim Duro feston sot titullin kampion në Maqedoninë e Veriut. Pas largimit nga Egnatia, trajneri i…

“Kemi mikpritje për trajnerët që vijnë nga mëma Shqipëri“, Zylbehari tregon garën për titull në Maqedoni: Janë vetë tre emra, Shkëndija, Struga dhe Shkupi

Faton Zylbehari ka folur në një lidhje paralele nga Tetova për emisionin “Ora Sport“ në “Ora…

Zyrtare/ 19-vjeçari shqiptar firmos me Dinamon e Kievit, talenti i Shkëndijës së Tetovës hedh një hap të madh në karrierë

Reshat Ramadani ka hedhur një hap të madh në karrierë. Mesfushori 19-vjeçar është transferuar nga Shkëndija…

Përvoja në Ukrainë nuk shkoi siç pritej, Enur Totre do të transferohet te klubi i njohur shqiptar

Enur Totre ishte një nga elementët më të dalluar sezonin e shkuar te Tirana. Mesfushori shqiptar…

Zyrtare/ E prisnin te Partizani, Çinari vishet kuqezi: Kam ardhur në një nga ekipet më të mira në trojet shqiptare

Eraldo Çinari mbylli përfundimisht bashkëpunimin e tij me Samsunsporin në Turqi. Sulmuesi pritej të rikthehej në…

“Janë kundër Maqedonisë dhe gjithmonë me Shqipërinë”! Tifozët besnikë të Kombëtares festojnë 30 vjetorin, Zylbehari tregon “Ballistët”

Fundjava do të jetë e veçantë për anëtarët e tifogrupit “Ballistët”. Tifozët besnikë të Shkëndijës së…

“Italinë e lamë jashtë një herë, i ka ardhur radha Anglisë”, Zylbehari e merr me humor shortin e Maqedonisë së Veriut

Nëse me Shqipërinë dhe Kosovën goglat ishin më bujare, me Maqedoninë e Veriut fati është treguar…

Çudia e madhe/ E shkarkuan dhe kthehet prapë pas 9 ditësh, ndodh me kokën “e turkut” të Ilir Dajës

Shkupi ka bërë prapakthehu dhe ka zyrtarizuar përsëri Goce Sedlloskin në krye të pankinës. Trajneri maqedonas…

Zyrtare/ I dha titullin pas 21 vitesh dhe i dërgoi në “play off”, Shkupi largon trajnerin që shkroi historinë pas Ballkanit

Shkupi ka lënë pas një sezon të shkëlqyer. Bardhekaltrit shkruan historinë së bashku me Goce Sedlloskin.…

Zyrtare/ Shkëndija bën transferimin e madh para ndeshjeve eurpiane, afron sulmuesin që ka luajtur në Ligue 1 të Francës

Klubi i Shkëndijës ka zyrtarizuar mbrëmjen e djeshme afrimin e madh në ekip. Kuqezinjtë e Tetovës…

Kaluan me sukses testin miqësor kundër gjigantëve turq, bardheblutë prezantojnë fanellën e re në prag të Champions-it

Klubi i Shkupit ka kaluar me sukses testin miqësor kundër Fenerbahçes. Kampionët e Maqedonisë së Veriut…

Masin forcat me një kundërshtar luksi para Champions-it, bardheblutë do të luajnë kundër Fenerbahçes

Klubet kanë nisur grumbullimet e tyre për t’u përgatitur për turret kualifikuese të kompeticioneve europiane. Shkupi…

Nuk është as Partizani dhe as Shkupi, Ibraimi i surprizon të gjithë me ekipin që zgjedh të vazhdojë karrierën

Besart Ibraimi ka qenë një nga emrat më të përfolur të merkatos sa i përket ekipeve…

Zyrtare/ Prezantohet në ekipin e ri një ditë pas largimit nga Laçi, futbollisti firmos jashtë “Abissnet Superiore”-s

Bashkim Velija njoftoi dje largimin e tij nga klubi i Laçit. Por nuk ka vonuar shumë…

Në Maqedoninë e Veriut bëhet problem festa e “Shvercerave“, ankesë zyrtare për përdorimin e flamujve kuqezi

Shkupi u shpall kampion i sezonit 2021/2022 në kampionatin e Maqedonisë së Veriut. Tifozët besnikë të…

“Të gjithë na panë si viktima, por jemi ne në Porto“, Zylbehari: Sukseset historike kanë ndodhur që kur Federata drejtohet nga një shqiptar

Faton Zylbehari ka qenë i ftuar në një lidhje të drejtpërdrejtë me “Ora Sport“ në “Ora…

17-vjeçari shqiptar është “thesari“ i Shkëndijës, kuqezinjtë i kërkojnë 800 mijë euro klubit të elitës së Turqisë

Shkëndija është në negociata me klubin e Gaziantepit për transferimin e sulmuesit të saj 17-vjeçar. Dashmir…

“Teuta rikthehet aty ku i takon“, Hebaj tregon diferencat mes Shqipërisë dhe Maqedonisë: Preferojmë baltën në barin natyral

Rubin Hebaj ishte i ftuar në emisionin “Ora Sport“ në “Ora TV“, ku është shprehur se…

Klubi shqiptar e nis vrullshëm merkaton, në bisedime me lojtarin e Kombëtares kuqezi

Klubi i Shkëndijës e ka nisur në mënyrë të vrullshme këtë merkato. Zyrtarizimi i Ferhan Hasanit…

Bashkëpunimi zgjat vetëm një vit, Shkëndija ndërpret kontratën me ish-lojtarin e Kombëtares shqiptare

Klubi i Shkëndijës ka zyrtarizuar mbrëmjen e sotme ndërprerjen e kontratës me Kamer Qakën. Bashkëpunimi mes…

VIDEO/ Lojtarët nisin brohorimat “vendi i Maqedonisë“ në dhomën e zhveshjes, Alioskin nuk e tërheq festa maqedonase

Pas pjesëmarrjes në Euro 2020, Maqedonia e Veriut ka arritur një rekord historik, duke u kualifiikuar…

“Këtu nuk ka shqiptar-maqedonas“, kapiteni i Maqedonisë pas suksesit historik: Ka vetëm një fanellë dhe e kemi treguar

Maqedonia e Veritu ka prekur sot një nga arritjet më të mëdha në histori, duke prerë…

Maqedonia po shkruan historinë me gërma të arta nën presidencën shqiptare, pas Europianit është kaq pranë Botërorit

Maqedonia e Veriut është duke përjetuar momentin më të mirë në historinë e saj. Në verë…

Zyrtare/ Prezantohet në klubin e ri, Sindrit Guri: I lumtur që pas tre viteve kthehem në një ekip shqiptar

Sindrit Guri ka bërë prapakthehu në karrierën e tij. Sulmuesi shqiptar provoi një aventurë në Belgjikë…

Shkëndija nuk vonon të gjej pasardhësin e Gjokës, rikthen një ish-trajner në krye të pankinës

Shkëndija e Tetovës ka mësuar trajnerin e saj të ri. Në krye të pankinës kuqezi do…

Nga Fejnordi te Bazeli, turi i dytë është “ferr” për ekipet shqiptare! Teuta përfiton nga Championsi

Turi i parë kualifikues për në Ligën e Konferencës është mbyllur mbrëmjen e sotme, ku janë…

“Këta ishin më të mirët e Maqedonisë? Turp për ju”! Nisin sulmet e fqinjëve për Gjokën: Me fat, duhej të humbnin 11-0

Shkëndija është larguar nga Champions League pas një humbjeje 5-0 kundër Mura-s. Kampionët e Sllovenisë nuk…

“Për çfarë e mori Hasanin? Se ka 2 minuta lojë?”, drejtori sportiv shqiptar akuza Pandevit për ndërhyrje në listën e Maqedonisë

Maqedonia e Veriut publikoi listën e lojtarëve që trajneri do të ketë në dispozicion në pjesëmarrjen…

“Po krijon një traditë të shkëlqyer“, Duka uron Shkëndijën për titullin: Krenoni shqiptarët me përfaqësimin në Champions

Shkëndija e Tetovës ka ngritur sot trofeun e titullit kampion në Maqedoninë e Veriut. Kuqezinjtë kanë…

Ngritën titullin përpara përfundimit të kampionatit, skuadra e Superiores uron Shkëndijën: Krenar për ju!

Shkëndija e Tetovës është shpallur për herë të katërt rresht fituese e Maqedonisë së Veriut. Skuadra…

VIDEO/ Tetova vishet e gjitha kuqezi, Shkëndija shpërthen në festë me tifozët për titullin kampion

Tetova është veshur e gjitha kuqezi ditën e sotme. Skuadra e Shkëndijës fitoi përpara kohe titullin…

FOTO/ Shkëndija nuk ndalet me turpërimin me 6 gola, ironizon Vardarin me “meme” në faqen zyrtare

Shkëndija e Tetovës ka marrë një fitore historike ditën e sotme. Skuadra shqiptare në Maqedoninë e…

Dikur shpallej golashënuesi më i mirë i Superiores, ish-sulmuesi i Kukësit arrin akordin me klubin shqiptar

Rexhinaldo ka vendosur të kthehet përsëri në Ballkan për të vijuar karrierën e tij në futboll.…

Zyrtare/ Një lojtar i Kombëtares nën urdhërat e Ernest Gjokës, Shkëndija prezanton goditjen e radhës në merkato

Shkëndija vijon të mbetet aktive në këtë merkato dimërore. Pas afrimit të emrave si Rubin Hebaj,…

Zyrtare/ Jo vetëm shqiptarë drejt Turqisë, klubi kuqezi firmos ish-sulmuesin e Gaziantep

Turqia është ktheyr në hapin e radhës të futbollistëve shqiptarë, të cilët pasi lënë Superioren apo…

Zyrtare/ Klubi shqiptar mbush arkat, përfiton një milionë dollar nga shitja e sulmuesit të talentuar

Një merkato me shumë përfitime financiare ka rezultuar kjo e janarit për klubin e Shkupit. Skuadra…

E mbylli me Partizanin dhe ishte në bisedime me Helsinkin, mesfushori vendos për të ardhmen

Besnik Ferati e mbylli aventurën e tij me Partizanin këtë muaj. Mesfushori nuk bënte pjesë në…

Ka hedhur edhe firmën në kontratë për dy vite, Hebaj ka zgjidhur dilemat për të ardhmen

Rubin Hebaj i dha fund me Teutën këtë muaj për të vazhduar karrierën e tij tjetërkund.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online