VIDEO/ Tifozët ngrihen në këmbë, te Feynordi realizohet goli më i bukur në “Eredivisie”

0

Feynordi ka fituar me shifrat 4-2 ndaj Den Hag, atje ku është realizuar edhe goli më i bukur në “Eredivisie”. Në minutën e 57 të takimit ka ardhur edhe kryevepra nga Senesi falë një rroveshate e cila përfundoi në cepin e rrjetës. Për notën “10” dhe padyshim do të jetë një nga realizimet më të bukura që do të rezistojë deri në fundin e këtij kampionati, megjithëse është vetëm në javën e tretë të tij.

Fatmirësisht në Holandë lejohen tifozët, pavarësisht kufizimeve në numër. Pra sportdashësit kishin mundësinë që të shijonin spektaklin dhe të gjitha janë ngritur në këmbë për të duartrokitur kryeveprën e realizuar nga ana e Senesit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.