E bujshme/ Përsëritet e njëjta skemë si me MayWeathe, McGregor sfidon legjendën e boksit Pacquiao

0

Connor McGregor do i rikthehet sfidave edhe njëherë tjetër pas lajmërimit të pensionimit, megjithëse këtë herë arena e dyluftimit nuk do të jetë kafazi i oktagonit, por ringu i boksit. Luftëtari irlandez përsërit të njëjtën skemë si disa vite më parë, ku lajmëroi duelin e befasishëm me Floyd MayWeather.

Ndërkohë kundërshtari i radhës do të jetë një tjetër legjendë e boksit, si Manny Pacquiao. Covid-19 rikthen në ring boksierin filipinas, i cili tashmë mban edhe postin e senatorit në vendin e tij. Të ardhurat që Pacquiao do të përfitojë prej përballjes me McGregor do të shkojnë për të ndihmuar vendet të përballojnë krizën e shkaktuar nga pandemia. Dueli do të zhvillohet vitin e ardhshëm në Lindjen e Mesme dhe konfirmohet nga të dyja palët./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.