Gatuzo bind si trajner, manjati amerikan i beson ringritjen e klubit

Gatuzo është shkarkuar nga Milani dhe është i papunë. Trajneri italian është në pritje të ofertave…

Gatuzo në treg, fillojnë bisedimet me klubin italian

Xhenaro Gatuzo nuk mundi të rikthente Milanin në Champions League gjatë dy sezoneve që kalabrezi u…

Lajmi i fundit: Mbyllje me zhgënjim, Milani merr vendimin për Gatuzon!

Sezoni i Milanit u mbyll në mënyrë tragjike, me “Djallin” që dështoi të rikthehej në Champions…

Gatuzo: Lojtarët po, unë s’kam nevojë për përkëdhelje. Vë dorën në zjarr për diçka!

Milani luan nesër përballë Fiorentinës në Firence, në një fushë ku nuk fiton prej 5 vitesh.…

Fati i Gatuzos është përcaktuar, zbulohet preferenca e Milanit për stolin

Fati i Xhenaro Gatuzos është përcaktuar, pavarësisht kualifikimit apo jo në Champions. Trajneri kalabrez do të…

Takim në sytë e drejtuesve, paqe mes Gatuzos dhe Bakajokos?

Milani nuk ka humbur kohë dhe ka zbritur në fushë gjatë paradites së sotme. Palestër për…

Leonardo: Stop gjyqeve publike, Bakajoko gaboi dhe do paguajë

Milani u rikthye te fitorja duke mposhtur Bolonjën 2-1. Tre pikë jetike për kuqezinjtë e Gatuzos,…

Gatuzo: Jam kundër grumbullimeve, por kishim ikur nga trutë! Dorëheqja? Harrojeni

Milanit nuk i falen më gabimet. Katër ndeshje kanë mbetur deri në fund të kampionatit dhe…

Tramexani: Ja trajneri i duhur për Juven. Gatuzo? Kemi nevojë për njerëz realë si Rino

Paolo Tramexani po shijon një sezon shumë pozitiv në Qipro. Ish-ndihmësi i Xhani De Biazit te…

Hidhërimi i Gatuzos mes perlave historike: Te Milani im më merrnin me shpulla, tani lojtarët dëgjojnë hip hop!

Xhenaro Gatuzo ka zhvilluar një karrierë të madhe dhe ka shumë për të treguar. Ish-mesfushori i…

Sherri Ibra-Onjevu, Gatuzo: Tentova t’i ndaj si hero, për gjysmë ore s’u afrua askush!

Xhenaro Gatuzo po kalon një moment të vështirë, por kjo nuk e pengon të flasë, sidomos…

Milani në udhëkryq, merret vendimi për Gatuzon

Milani ka marrë një vendim në lidhje me trajnerin e ekipit. Më saktë është detyruar. Xhenaro…

Gatuzo: Paketa nuk ka çfarë bën i vetëm, po dëgjoj shumë fjalë kafenesh!

Milanin e pret një finale nesër në mbrëmje. Nga ata që duhen fituar me çdo mënyrë…

Zbulohet takimi sekret, Gatuzo italiani i radhës drejt Premier Ligës?

E ardhmja e Xhenaro Gatuzos në stolin e Milanit është në dyshim. Drejtuesit e kanë mbështetur…

Revolucion në stol, Milani dëshiron një futboll më të bukur

Xhenaro Gatuzo dhe djemtë e tij duhet të rikthejnë Milanin në Champions. Pozicionimi në një nga…

Gatuzo në Prokurori: Akuza për pastrim parash, avokatët sqarojnë

Xhenaro Gatuzos i është dashur të marrë rrugën për në Torino gjatë ditës së djeshme. Jo…

Gatuzo: Milani ngrihet kur ka vështirësi, nuk po vuajmë vetëm ne

Milani do të udhëtojë nesër drejt Torinos për t’u ndeshur me Juventusin vendas. Ndeshje shumë e…

Dëshira e madhe e Milanit, një emër i ri për postin e Gatuzos

Rezultatet e fundit negative kanë vënë në rrezik rikthimin e Milanit në Champions Ligë. Kuqezinjtë vazhdojnë…

Gatuzo: Nuk kemi vdekur, në kokën time ekziston vetëm një problem!

Milani duhet të rikthehet te fitorja. Këtë gjë e di mirë Xhenaro Gatuzo dhe të gjithë…

Gatuzo: S’jam i zemëruar me Kesin, ja çfarë donte të bënte Galiani pas sherrit tim

Milani do të luajë nesër në transfertë përballë Sampdorias, në një ndeshje tepër të rëndësishme që…

Gatuzo: Mbrojtja super, por në sulm nuk bëmë asgjë

Xhenaro Gatuzo e cilësoi si një hap mbrapa paraqitjen e dobët të skuadrës së tij në…

Gatuzo: I urrej komplimentet, ne italianët kemi një problem! Na mbytën tifozët e tastierave!

Milani do të presë nesër në mbrëmje Empolin në “San Siro”, në një ndeshje ku kuqezinjtë…

Milani hedh sytë nga Porto, okazion për yllin e kampionatit portugez

Trajneri i Milanit Xhenaro Gatuzo e ka bërë të qartë se ekipit të tij i mungon…

Ndeshja e fundit e Higuain? Fjalët e Gatuzos të bëjnë të dyshosh

Xhenaro Gatuzo nuk u tregua kritik ndaj skuadrës së tij pas finales së humbur ndaj Juventusit.…

Gatuzo: Higuain ka vuajtur shumë, na duhen golat e tij

  Milani i dha fund një serie negative prej katër ndeshjesh pa fitore, teksa mundi në…

Mungesat e shumta, Gatuzo bën “shpikje” në mesfushë

Milanin e pret një ndeshje e vështirë kundër Fiorentinës të shtunën në mesditë, pavarësisht se do…

“Asgjësohet” mesfusha e Milanit, “të dëbuarit” shpresa e vetme e Gatuzos

Milani nuk humbi vetëm dy pikë në barazimin pa gola ndaj Bolonjës. Kuqezinjve të Gatuzos do…

Gatuzo: Me 10 lojtarë në sulm kundër Torinos! Interi? Firmos që sot për këtë skenar!

Milani pret nesër në mbrëmje Torinon në një përballje Champions-i. Kuqezinjtë ndodhen në vendin e katërt,…

Gatuzo: Nuk ka ndeshje të lehta, vërshëllimat ndaj Bertolaçit? Për të ardhur keq…

Xhenaro Gatuzo nuk është çuditur aspak kur ka parë skuadrën e tij, teksa vuante ndaj Dudenlazhit.…

Polemika Salvini-Gatuzo, ‘zbutet” politikani: Po flisja si tifoz, kam respekt për Rinon

Goli i argjentinasit Korrea në minutat shtesë i dha një pikë të artë Lacios dhe i…

Mallkimi i dëmtimeve: Milani humb gjatë Romanjolin, Gatuzo projekton lëvizjen

Milan po përjeton një makth dëmtimesh. Alesio Romanjoli është lojtari i fundit, i cili është dëmtuar,…

Ndryshimet e Gatuzos dhe “rilindja” e Milanit

Milani përjetoi një nga javët më të bukura të kohëve të fundit, duke arritur tre fitore…

Gatuzo: Udineze e fortë fizikisht, acarohem nga fjalët e kafeneve

Pas dy fitoreve rresht kundër Sampdorias dhe Xhenoas, Milani do të përballet me Udinezen në transfertë,…

Sedorf “asist” për Gatuzon: Punë e shkëlqyer, Milani në rrugën e duhur

Rino Gatuzo dhe Klarens Sedorf kanë fituar gjithçka së bashku me bluzën e Milanit, kanë drejtuar…

Inzagi: Sot pashë Xhemajlin e vërtetë, Gatuzos i uroj fitore

Të mos ishte për penalltinë e kthyer në gol pesë minuta përpara fundit të ndeshjes nga…

Ideja e “çmendur” e Milanit, jo vetëm Donadoni dhe Venger për stolin!

Milan po kalon një periudhë të keqe sa i përket rezultateve, ndërsa e ardhmja e trajnerit…

Gatuzo: Lojtarët gati të “vdesin” për mua? Disa duan të më “masakrojnë”!

Milan po përgatitet për derbin e qytetit kundër Interit, që zhvillohet të dielën në mbrëmje. Xhenaro…

Tasoti: Italia po rritet. Sheva në stolin e Milanit? Një ditë do të drejtojë një klub…

Mauro Tasoti po punon si ndihmës i Andri Shevçenkos te kombëtarja e Ukrainës. Ish-milanisti është prononcuar…

Të “tmerrshmit” dhe përzgjedhja e Modriç, Gatuzo flet hapur

Xhenaro Gatuzo ka dhënë një intervistë shumë interesante për “UEFA.com”, ku komenton gjëra jashtë aktualitetit dhe…

Gatuzo: Kujdes Kievon! Ibra? Të shkatërron nëse je i dobët!

Fitoret me goleadë përballë Sasuolos dhe Olimpiakos kanë rikthyer qetësinë në kampin milanist. Megjithatë, kalendari nuk…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online