Fati i Gatuzos është përcaktuar, zbulohet preferenca e Milanit për stolin

0

Fati i Xhenaro Gatuzos është përcaktuar, pavarësisht kualifikimit apo jo në Champions. Trajneri kalabrez do të drejtojë Milanin edhe këto tre ndeshje që kanë mbetur. Drejtuesit e kanë marrë një vendim të tillë dhe po punojnë për zëvendësuesin.

Siç raporton “Gazzetta dello Sport”, zgjedhja e parë e kuqezinjve është Eusebio Di Françesko, ndërsa alternativa mbetet Gasperini i Atalantës. Ish-trajneri i Romës është i preferuari i Leonardos, por braziliani rrezikon vetë postin nëse Milani nuk arrin objektivin kryesor.

Për Di Françeskon interesohet edhe Sevija, por ai dëshiron Milanin, që ka gati një rrogë prej 3 milionë eurosh në sezon për të. Tashmë pritet vetëm të nisin negociatat, por gjithçka pritet të marrë zgjidhje përfundimtare pas mbylljes së kampionatit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.