Lajmi i fundit: Mbyllje me zhgënjim, Milani merr vendimin për Gatuzon!

0

Sezoni i Milanit u mbyll në mënyrë tragjike, me “Djallin” që dështoi të rikthehej në Champions League për të pestin vit radhazi. Administratori Ivan Gazidis premtoi revolucion dhe nesër do të bëhen publike dy vendime drastike.

Sipas “Sky Sports”, Xhenaro Gatuzo, po kalon 24 orët e fundit si trajneri i Milanit. Ditën e nesërme pritet që klubi të zyrtarizojë shkarkimin e kalabrezit që i jep fund te Milani pas një viti e gjysmë në këtë post.
Krahas Gatuzos pritet të largohen dhe drejtuesit Leonardo e Paolo Maldini, me të parin që duket se do të kthehet te PSG.

Gatuzo u emërua në krye të Milanit në 27 nëntor të 2017-ës, fillimisht si një trajneri i përkohshëm, ndërsa 6 muaj më vonë puna e mirë në sezonin e parë u shpërblye me një kontratë 3-vjeçare e cila do të ndërpritet të nesërmen në mënyrë të njëanshme nga kryesia e klubit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.