Milani në udhëkryq, merret vendimi për Gatuzon

0

Milani ka marrë një vendim në lidhje me trajnerin e ekipit. Më saktë është detyruar. Xhenaro Gatuzo do të vazhdojë të drejtojë kuqezinjtë deri në fund të sezonit.

Drejtuesit e “djallit” kanë zgjedhur të vazhdojnë me trajnerin kalabrez edhe këto katër ndeshje që kanë mbetur. Pamundësia për të gjetur një zëvendësues e ka shtyrë treshen Leonardo-Maldini-Gazidis që t’i besojnë Gatuzos.

Ky i fundit duhet të bëjë maksimumin që të kualifikojë Milanin në Champions, por edhe nëse ndodh një gjë e tillë, ai do ta mbyllë në verë me ekipin me të cilin është tifoz. Drejtuesit po i besojnë vetëm prej faktit që nuk kanë zgjidhje për momentin.

Pas humbjes me Torinon ata kanë patur një takim kokë me kokë me trajnerin, aty ku i kanë bërë të qartë situatën dhe të ardhmen.

Disa emra lidhen me stolin e kuqezinjve për sezonin e ardhshëm dhe në avantazh është Mauricio Sarri. Ish-trajneri i Napolit pritet ta mbyllë me Çelsin në fund të sezonit dhe do të rikthehet në Itali te kuqezinjtë e Milanit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.