Ideja e “çmendur” e Milanit, jo vetëm Donadoni dhe Venger për stolin!

Milan po kalon një periudhë të keqe sa i përket rezultateve, ndërsa e ardhmja e trajnerit Gatuzos është në rrezik. Dy sfidat në kampionat kundër Sampdorias dhe Xhenoas janë deçizive për të ardhmen e 40-vjeçarit.

Roberto Donadoni është kandidati kryesor për të zëvendësuar Gatuzon, nëse Milani i tij nuk reagon në dy ndeshjet e ardhshme, por një lajm i bujshëm vjen nga mediat italiane. Siç citon “Messaggero”, nëse vjen shkarkimi i Gatuzos, në stolin e “Djallit” mund të ulet Leonardo…

Braziliani mban postin e drejtorit sportiv, por ka punuar dhe më parë si trajner. Shtat vite ka Leonardo pa u ulur në pankinë, ndërsa ka drejtuar Milanin, Interin dhe Antaliasporin, edhe pse vetëm 70 ditë në krye të ekipit turk.

Gjatë drejtimit të Milanit, Leonardo tërhoqi vëmendjen me futbollin e tij ultra ofensiv dhe skemën e famshëm “4-2-fantazi”. Ulja e tij për herë të dytë në stolin e kuqezinjve do të ishte një zgjidhje e momentit. Jashtë gare mund të llogaritet Antonio Konte, i cili është pranë kalimit te Reali i Madridit, ndërsa mes kandidatëve është dhe Arsen Venger. Ish-trajneri i Arsenalit pretendon një rrogë të lartë, që nuk mundësohet nga Milani, dhe mbërritja te Venger është shumë e komplikuar.

Me këtë situatë, Maldini, Skaroni dhe Leonardo mund ta gjejnë mes tyre trajnerin e ri të ekipit, me shpresën që kjo gjë të mos ndodhë dhe Milani i Gatuzos të kthehet te rezultatet pozitive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online