Premier Ligë, njihuni me 100 lojtarët më të mirë të gjitha kohërave

Premier Liga është kampionati më i fortë në botë dhe të jesh në majën e kampionatit…

Ronaldo: Nuk ndikova në transferimin e De Ligt, Nejmar qëndron në Paris

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën spanjolle “MARCA”. Ylli portugez u vlerësua…

Ëndrra e madhe e Sportingut, synon thellimin e rekordit unik!

Mbiemri Ronaldo krijon shpresë dhe krenari te Sportingu i Lisbonës. Klub i famshëm portugez ka vendosur…

VIDEO | CR7 unikal, i bën ëndrrën realitet vogëlushit juventin

Kristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të dashur në botë. Ylli portugez ka miliona ndjekës…

VIDEO | Juve-Totenhem e çmendur, 3 gola brenda nëntë minutash!

Juventusi e ka nisur pjesën e dytë kundër Totenhemit me një marsh ndryshe. Bardhezinjtë ju ka…

Lajm i keq për tifozët, “FIFA20” zhduk emrin Juventus

EA SPORTS bën të ditur detajet e video-lojës

“Të drejtosh Ronaldon është diçka ndryshe, me mua të tjera rekorde!”

Në prezantimin e tij si trajneri i ri i Juventusit, Mauricio Sarri dha një koment edhe…

“Askush s’do bënte më mirë se Alegri, Ronaldo një realitet tjetër!”

Masimiliano Alegri u largua pas plot pesë vitesh nga drejtimi i Juventusit, me teknikun që fitoi…

Ronaldo “kopjon” Van Dijk, analizon sezonin e parë me Juventusin

Virxhil Van Dijk dhe Kristiano Ronaldo janë dy nga kandidatët kryesorë për fitimin e “Topit të…

Prezantim madhështor i Hazard, por nuk i arrin dot dy rekorde

Tifozët e Real Madridit dinë si t’i presin yjet e tyre. Sot, në “Santiago Bernabeu” u…

VIDEO | Tripleta më e vjetër në Botëror, një femër parakalon CR7

Kristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të mirë i të gjitha kohërave dhe futbollisti portugez,…

Liverpuli, Ronaldo dhe Champions League: rrëfehet Shaqiri

Xherdan Shaqiri fitoi Champions-in e dytë në karrierën e tij disa ditë më parë, duke triumfuar…

VIDEO | Ronaldo madhështor, tripleta e CR7 çon Portugalinë në finale

Portugalia ka kaluar në finalen e “Nations League” falë fitores së sotme ndaj Zvicrës. Përfaqësuesja luzitane…

VIDEO | Magji e CR7, Portugalia në avantazh

Kristiano Ronaldo nuk di të zhgënjejë me fanellën e Portugalisë. Sulmuesi i luzitanëve i dha avantazhin…

Ekipi i sezonit në Champions: UEFA nderon Ajaksin, harron yllin e Liverpulit!

Liverpuli u shpall ekipi kampion i Europës, pasi mposhti 2-0 mbrëmë në finale Totenehmin. Champions League…

Rritet adrenalina e finales, Ronaldo guxon me parashikimin e duelit anglez

Atmosfera në kampet e Liverpulit dhe Totenhemit është në kulm. Ekipet po merren me detajet e…

Pesë lojtarët që pëlqen t’i shohë në aksion, Ronaldo “përjashton” Ronaldon

Ronaldo Fenomeni vazhdon të cilësohet nga shumë tifozë si futbollisti më i kompletuar i historisë së…

VIDEO: Reagim epik, stërvitja e Juventusit është ndryshe me CR7

Kristiano Ronaldo është njeriu i momentit në Itali. Pasi u bë lojtari që e ka fituar…

VIDEO | Ronaldo nuk përmbahet, shton një “bishë” angleze në koleksionin e tij

Kristiano Ronaldo njihet për pasionin që ka për makinat sportive. Ylli portugez është një ndër koleksionuesit…

VIDEO: Takim kampionësh, Ronaldo dhe Hamilton “çmendin” Monte Carlon

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo, ka qenë sot i pranishëm në Monte Carlo, aty ku është…

Ronaldo projekton goditjen e madhe, tenton yllin e Realit

Ronaldo fenomeni duket se e ka marrë shumë seriozisht punën e tij si president i Vajadolid…

Ronaldo tregohet “burrë”, kjo foto e lojtarëve flet vetë

Luis Nazario de Lima, ose siç njihet nga e gjithë bota e futbollit, Ronaldo fenomeni, është…

10 transferimet më të shtrenjta në botë, Ronaldo “firmos” dy herë

Kristiano Ronaldo është futbollisti më i ndjekur në botë dhe ylli portugez, ka fituar kudo ku…

Ronaldo: Tani skandalizohen për gjithçka, mua nuk më mbronte askush!

Ronaldo Luiz Nazario De Lima është një ndër lojtarët dhe sulmuesit më të mëdhenj që ka…

“Ronaldo ka shpëtuar Juventusin nga Serie B”, mamaja e CR7 jeton në një botë tjetër

Mamaja a Kristiano Ronaldos ka marrë vëmendjen e shumë medieve për shkak të një gafe që…

VIDEO: Juve me pushime, por Ronaldo i prish ëndrrën Torinos

Juventusi ka barazuar 1-1 derbin e madh të qytetit kundër Torinos, në një sfidë ku Torino…

Ronaldo: Detajet e vogla më kanë bërë një atlet më të madh!

I intervistuar nga revista “El Pais”, Kristiano Ronaldo foli për sezonin e tij të parë te…

Fenomeni nuk e harron ish-ekipin: Ëndërroj të bëhem presidenti i klubit!

Ronaldo po shijon sezonin e parë si president futbolli. Vajadolidi i tij po bën maksimumin për…

VIDEO: Makina më e shtrenjtë në botë, Ronaldo zbraz xhepat

Ylli i Juventusit, Kristiano Ronaldo, ka blerë makinën më të shtrenjtë në botë, duke shpenzuar 12.4…

VIDEO | Ronaldo s’ka mëshirë për Interin, tani zyrtarisht “Mister 600”

Kristiano Ronaldo është rikthyer të shënojë në Serie A, teksa në minutën 62-të barazoi në 1…

Dy trofe në një ditë, i biri i Ronaldos mahnit me moshat e Juventusit

E shtuna solli dy trofe në familjen e Kristiano Ronaldos. I pari dhe më i rëndësishmi…

FOTO | Dështakët e goditjeve të dënimit, Ronaldo për faqe të zezë

Bruno Alvesh shënoi një supergol ditën e djeshme në sfidën Parma-Milan, duke shtangur kuqezinjtë në fund.…

Paratiçi: Anjeli dhe Alegri janë takuar, Ronaldo e ardhmja e Juventusit

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratiçi tha për mediat italiane se e ardhmja e bardhezinjve është…

Ronaldo, rekordi dhe e ardhmja: 1000% juventin!

Juventusi ka lënë pas zhgënjimin në Champions League dhe sot ka festuar titullin e tetë rresht…

Alegri: Ronaldo e ardhmja e Juventusit, futbolli nuk është matematikë

Masimiliano Alegri ka insistuar se Kristiano Ronaldo është e ardhmja e Juventusit, por gjithashtu pranoi se…

“Topi i Artë”, Ajaksi dhe eliminimi i Juventusit, flet Murinjo

Zhoze Murinjo vazhdon të jetë larg botës së futbollit, por nuk ngurron asnjëherë të japë mendimet…

Mane eklipson Mesin e Ronaldon, është ai mbreti i Champions League

Ylli i Liverpulit, Sadio Mane, po kalon një tjetër sezon të shkqlyer me fanellën e të…

Zhgënjimi i Ronaldos, nëna e tij zbulon çfarë i tha pas Ajaksit

Eliminimi i Juventusit në Champions League nga Ajaksi nuk është përjetuar aspak mirë nga Kristiano Ronaldo.…

Eliminimi i Juventusit, klubi spanjoll “tallet” me Ronaldon

Ajaksi arriti një kualifikim të jashtëzakonshëm përballë Juventusit, duke eliminuar “Zonjën” dhe duke arritur gjysmëfinalet e…

Cana: Ronaldo s’është dështim, Juventusi do t’ia dalë një ditë

Lorik Cana ka komentuar eliminimin e Juventusit nga Ajaksi në televizionin “Vizion Plus”, ku punon prej…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online