Ëndrra e madhe e Sportingut, synon thellimin e rekordit unik!

0

Mbiemri Ronaldo krijon shpresë dhe krenari te Sportingu i Lisbonës. Klub i famshëm portugez ka vendosur një rekord, që nuk e ka arritur asnjë kub tjetër i planetit deri tani. Ka “prodhuar” dy ‘Topa të Artë’ dhe është e vetmja akademi që ia ka dalë të përsërisë veten: Luis Figon dhe Kristiano Ronaldon.

Djali i yllit të Juventusit luan me ekipin U9 të bardhezinjve. Talenti nuk i mungon, përkundrazi e ka me shumicë. Sportingu po e kërkon ta marrë zyrtarisht vogëlushin dhe ta rrisë vetë.

Njësoj si të atin, i cili u rrit në akademinë e Sportingut, luajti një vit me ekipin e parë dhe më pas u transferua te Mançester Junajtid i Aleks Fergusonit për të shkruar një nga historitë më të bukura të futbollit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online