Browsing Tag

Ronaldo

Dëmtimi i Ronaldos, Kanselo “i vë vulën”

Pasi ka mundur Milanin me një përmbysje fantastike në kampionat, Juve e ka mbyllur praktikisht kampionatin dhe tani e tutje mendon vetëm për Champions League, fiksimi i madh i klubit. Të mërkurën Bardhezinjtë do të vizitojnë Ajaksi…

10 lojtarët më të shtrenjtë portugezë, surpriza dhe yje

Futbolli portugez vijon të mbetet furnizuesi më i madh i talenteve në Europa dhe shifrat që klubet portugeze përfitojnë nga shitja e tyre janë të pabesueshme. Edhe sot, lojtarët portugezë janë nga më të shtrenjtit në botë, me emra si…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

Dëmtimi i Ronaldos, Juventusi jep lajmin e mirë

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo ishte itullar në takimin mes Portugalisë dhe Serbisë, i vlefshëm për kualifikueset e “Euro2020”. Sulmuesi i Juventusit ishte i pafat, pasi u largua nga fusha e lojës vetëm pas 30 minutash lojë, për shkak…

Bale: Ronaldo? Sa shumë gënjeshtra!

Kur Gareth Bale e Cristiano Ronaldo luanin së bashku te Real Madridi, spekulohej shpesh mbi marrëdhënien e tyre, aq sa shkohej deri aty sa të thuhej se y yjet e futbollit nuk shkonin aspak mirë, për shkak të xhelozisë mes tyre dhe garës për…

ZYRTARE: Gjesti ndaj Atletikos, UEFA vendos për Ronaldon

Kristiano Ronaldo rrezikonte të dënohej nga UEFA për gjestin kundrejt tifozëve të Atletiko Madridit, duke bërë me shenjë nga organet gjenitale pas fitores në Torino, ashtu si bëri Diego Simeone në vajtje, në Madrid. Portugezi është…

Thyhet Ronaldo, Mesi i merr një tjetër rekord

Kristiano Ronaldo është një goleador i lindur dhe ylli portugez kudo që ka luajtur, ka qenë golashënues. Edhe këtë sezon në Serie A, Ronaldo ka shënuar një numër të konsiderueshëm golash dhe është golashënuesi më i mirë për Juventusin.…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

“Macja e zezë” e Grizman është… Ronaldo

Atletiko e Madridit u eleminua mbrëmë nga Juventusi dhe humbi mundesinë për të luajtur finalen e Champions Ligës në stadiumin e tyre, “ylli” i skuadrës madrilene, Antuan Grizman edhe këtë herë nuk arriti ta prekë kupën veshgjatë. Shkaku?…

“Respektoni më të madhin”, çfarë reagimi nga Portugalia!

Kristiano Ronaldo ishte njeriu që udhëhoqi Juventusin drejt përmbysjes së madhe mbrëmjen e kaluar përballë Atletikos. Portugezi shënoi të tre golat e sfidës, duke konfirmuar dhe një herë që mbetet një ndër lojtarët më të mirë në histori.…

VIDEO | Ronaldo “show”, Juve shënon golin e dytë

Juventusit i kanë mjaftuar vetëm tre minuta nga fillimi i pjesës së dytë për të dyfishuar avantazhin ndaj Atletiko Madrid. Protagonist ka qenë sërish Kristiano Ronaldo, i cili u tregua përsëri i saktë me një goditje me kokë. Rezultati i…

VIDEO | Juve fillon përmbysjen, Ronaldo mposht Oblak

Juventusi ka zhbllokuar sfidën me anë të Kristiano Ronalos në minutën e 26-të. Futbollisti portugez shfrytëzoi harkimin  e Bernardeskin dhe nuk gaboi me goditjen me kokë pak metra larg portës së mbrojtur nga Jan Oblak.

Ronaldo: Nuk më mungon Spanja, Serie A ka shumë kualitet!

Kristiano Ronaldo la Realin e Madridit verën e vitit të shkuar për të kaluar në Itali te Juventusi. Aventura e portugezit në Torino ka shkuar shumë mirë, teksa ka shënuar plot 19 gola në kampionat. Ndërkohë, së fundmi Ronaldo ka folur…