Dy trofe në një ditë, i biri i Ronaldos mahnit me moshat e Juventusit

0

E shtuna solli dy trofe në familjen e Kristiano Ronaldos. I pari dhe më i rëndësishmi ishte titulli i Serie A, që CR7 festoi pas fitores ndaj Fiorentinës, ndërsa i dyti ishte një trofeu i një turneu për të rinj.

Djali më i madh i futbollistit portugez udhëhoqi drejt trofeut skuadrën e 9-vjeçarëve të Juventusit në një turne të zhvilluar në vendlindjen e babait te tij, në ishullin e Madeirës.

Në finale bardhezinjtë mundën me penallti bashkëmoshatarët e Atletiko Madrid. I biri i Kristiano Ronaldos ishte golashënuesi më i mirë i turneut me 9 gola, një arritje kjo që gëzoi shumë gjyshen e tij Dolores Aveiro që shpërndau në “Instagram” një foto të suksesit të skuadrës së nipit të tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online