Browsing Tag

Ligue 1

VIDEO | PSG “flakë”, Kilian Mbape është fenomenal!

PSG ka arritur të fitojë bindshëm në miqësoren ndaj Sidnej. Australianët nuk arritën në asnjë moment t’i bënin ballë klasit dhe cilësisë së kundërshtarit. Djemtë e Tuhel treguan edhe një herë se janë një ndër skuadrat më të mira në planet.…

PSG ul kërkesat, ja sa kushton kartoni i Nejmar

PSG dhe Nejmar duken se janë pajtuar midis tyre, por dëshira e brazilianit për t’u larguar nga kampionët e Francës është e qartë. Fillimisht mediet spanjolle raportuan se klubi francez kërkonte 300 milionë euro për kartonin e sulmuesit, por…

PSG bën çmenduri, ja paga faraonike për 16-vjeçarin

Çmenduritë me pagat e futbollistëve duket se e kanë kaluar futbollin profesionist, duke kapërcyer edhe në talentet e moshave. Këtë risi e ka sjellë klubi i PSG. Francezët “rrëmbyen” Ksavi Simons nga Barcelona. Holandezi vlerësohet si një…

Nejmar-PSG, një marrëdhënie e krisur që po çmend merkaton!

Mediat franceze kanë raportuar se marrëdhëniet midis kampionëve të Francës, PSG dhe Nejmar, nuk mund të rregullohen kurrsesi. Ylli brazilian i kushtoi 222 milionë euro francezëve dy sezone më parë, por aventura e tij në Paris nuk ka shkuar…

Mbyllet transferimi surprizë, Betis rrëmben yllin francez

Nabil Fekir një vit më parë, por edhe këtë merkato kishte kërkesa të shumta nga klube gjigante të Evropës. Liverpul ishte një prej të interesuarve për të. Por zgjedhja e francezit është shumë surprizë për të gjithë. Ai do të transferohet te…

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në stërvitje për plot dy javë dhe me kthimin e tij, veprimi i parë që ka bërë ka qenë një…

VIDEO | Verrati dhuron spektakël, Mbape nuk i beson syve

PSG është një nga ekipet më me klas në botë. Këtë na e tregojnë në çdo ndeshje, por edhe në stërvitje. Parizienët kanë nisur pregatitjet për sezonin e ri. Gjatë trajnimit duket qartë cilësia, që mbartin yjet e kësaj skuadre. Sot ishte…

Kur të ikën “treni i fundit”…

Sapo u hap merkato e kësaj vere disa javë më parë, e gjithë vëmendja ishte te ylli i Lilës, Nikolas Pepe. Bajerni i Mynihut, Arsenali, Liverpuli dhe PSG ishin vetëm disa nga skuadrat e interesuara për shërbimet e 23-vjeçarit. Edhe pse…

Nuk paraqitet në stërvitje, zbulohet destinacioni i Kosielni

Laurent Koshielni ka kaluar nëntë vite me Arsenal dhe mendon se kaq mjafton. Mbrojtësi, i cili është edhe kapiteni i ekipit të Unai Emeri, nuk ka pranuar të paraqitet në stërvitje në shenjë proteste ndaj klubit. Këto të fundit nuk e lejojnë…

Inter nis “pastrimin” e mesfushës, largohet një luzitan

Inter po punon për ta rinovuar repartin e mesfushës. Përveç ardhjeve priten edhe largime. Zhoao Mario është një prej të zgjedhurve në dalje. Mediet italiane raportojnë se ai është në negociata të avancuara mbi një transferim në Monako.…

Në Angli vetëm Junajtid, Solskjaer bëri çmos të më mbante

PSG pavarësisht largimit të Rabiot ka arritur të bëjë një afrim tjetër të madh me kosto zero. Ander Herrera është integruar tashmë në ekipin e ri dhe është gati për të nisur aventurën pariziene. Spanjolli në një intervistë për mediet…

Lumë ofertash për Bakajokon, vendimin final e jep Lampard

Bakajoko është kthyer te Çelsi pas një huazimi njëvjeçar në Milano. Mesfushori ka treguar një nivel të kënaqshëm te kuqezinjtë, pavarësisht marrëdhënies jo të mirë me ish-trajnerin Gatuzo. Francezi nuk e ka vendin të sigurt te Çelsi, edhe…

Fekir gati për ndarjen me Lionin, dy klube në balotazh

Nabil Fekir është lojtari i radhës që mund të largohet nga Lioni. Francezi ka shfaqur interesin e një sërë klubesh të mëdha evropiane, që janë në radhë për të “rrëmbyer” shërbimet e tij. Së fundmi, mediet evropiane raportojnë se Roma dhe…

Takim kokë më kokë, ja ç’u tha mes Nejmar dhe Mesit

Argjentina, edhe pse ndoshta pa meritë të plotë, është eliminuar nga Brazili në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës. I munguari më i madh i këtij kompeticioni, Nejmar ishte i pranishëm në stadiumin Mineirao në mbështetje të kombëtares së tij,…

Të enjten zyrtarizimi, PSG “rrëmben” yllin e Junajtid

Mançester Junajtid i është dashur të heqë dorë nga një yll si Ander Herrera, i cili do të largohet falas pas përfundimit të kontratës në fund të qershorit të kaluar. “RMC”, nëpërmjet gazetarit Muhamed Buhafsi zbulon se 29-vjeçari ka arritur…

Në avion për Francë, mesfushori katalanas drejt Parisit

Barcelonë ka një mesfushë të mbipopulluar dhe në “Camp Nou” flitet shpesh për largimin e një lojtari të këtij reparti. Ivan Rakitiç është një prej kandidatëve kryesorë për një transferim të mundshëm. Ajo që i shton edhe më shumë dyshimet…

Zyrtare: Ylli spanjoll kalon te PSG, firmos për 5 vite

PSG lëviz në merkato dhe ditën e sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me mesfushorin e avancuar, Pablo Sabia. Futbollisti u mor Sevilja dhe klubi francez bën me dije se ka nënshkruar me 27-vjeçarin një kontratë të vlefshme për pesë vitet e…

Bonuçi drejt PSG-së? Veprimi i Sarrit flet qartë!

Ditët e fundit lajmi se Leonardo Bonuçi mund të largohet drejt PSG-së ka pushtuar faqet e para të mediave sportive në Itali. Mbrojtësi mund të largohet nga bardhezinjtë, teksa ardhja e De Ligt në ekip do t'i lëkundte jo pak pozitat e…

Zyrtare | Transferim i goditur, një talent i madh për Lilën

Skuadra franceze e Lilës ka siguruar shërbimet e Timonti Ueah, djali i ish-futbollistit legjendar dhe fituesit të “Topit të Artë”, Xhorxh Ueah. Timonti ka dalë nga akademia e PSG-së dhe ka treguar një talent të madh, duke ndjekur hapat e…

E bujshme! Mbape refuzon kontratën e PSG-së

Kilian Mbape nuk ka pranuar të rinovojë me PSG-në. Kampioni i Botës dhe një nga lojtarët më të mirë në botë ka vendosur të mos e vazhdojë karrierën e tij te ekipi kryeqytetas. Kontrata aktuale e Mbape skadon në 30 qershor, 2022 dhe…

“Marrëveshja më e madhe në histori”, feston PSG

Nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist të madh, por PSG ka nënshkruar kontratën e verës. Kampionët e Francës kanë arritur një marrëveshje fantastike me firmën “Nike” deri në vitin 2032. Plot 80 milionë euro në vit do të përfitojë PSG nga…

Nis epoka Leonardo, PSG bën blerjen e parë!

PSG po zien momentalisht nga çështja Nejmar, me brazilianin që sipas gjasave do të kalojë te Barcelona. Gjithsesi, pavarësisht se vëmendja kryesore është te kjo çështje, drejtuesit e PSG-së, me Leonardon në krye, nuk e kanë lënë pas dore…