E bujshme! Mbape refuzon kontratën e PSG-së

0

Kilian Mbape nuk ka pranuar të rinovojë me PSG-në. Kampioni i Botës dhe një nga lojtarët më të mirë në botë ka vendosur të mos e vazhdojë karrierën e tij te ekipi kryeqytetas. Kontrata aktuale e Mbape skadon në 30 qershor, 2022 dhe drejtuesit e PSG-së pretendonin ta rinovonin këtë kontratë edhe për 3 sezone të tjera, deri ne 2025, por sulmuesi 20-vjeçar e ka refuzuar.

Lajmi menjëherë u shpërnda në të gjitha mediat europiane dhe tashmë, klubet më të mëdha në botë janë vënë pas firmës së yllit francez. Mbape, në 2 sezone te PSG, ka shënuar 60 gola në të gjitha kompeticionet, por në sezonin që sapo u mbyll, ishte i dyti në Europë për gola të shënuar, pas Lionel Mesit. Reali i Madridit shihet si ekipi i favorizuar për të nënshkruar me Mbape.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online