E bujshme | Alioski gati për hapin e madh, e kërkon gjiganti francez

0

Marseja nuk ia doli që të kualifikohej për në Champions League, pasi u rendit në vend të 5 në Ligue 1. Si pasojë, drejtesit e klubit kanë planifikuar një revolucion në skuadër, ku priten shumë largime dhe fytyra të reja.

Një nga lojtarët për të cilët Marseja ka shfaqur interes, është Ezgjan Alioski. Sulmuesi i Lids Junajtid bëri një sezon shumë të mirë nën urdhrat e Marcelo Bielsës dhe ka tërhequr vëmendjen e disa ekipeve.

Marseja është një nga skuadrat e interesuar dhe Alioski vështirë se mund të refuzojë një ofertë nga klubi gjigant francez. Alisoki mund të luajë disa role në fazën sulmuese dhe shihet si përforcimi i duhur nga stafi teknik i Marsejës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.