Priti 18 muaj, Totenhem tund themelet e merkatos me këtë blerje

0

Më në fund Totenhem bën një blerje të madhe. Tangui Ndombele është lojtari më i ri i klubit londinez. 22-vjeçari do të zbresë në “Tottenham Stadium” për shifrën rekord të 73 milionë eurove, që shkojnë në arkat e Olimpikut të Lionit.
Mesfushori ka udhëtuar drejt Londrës, ku ka kryer vizitat paraprake. Para pak minutash Totenhem ka lançuar blerjen e talentit francez. Tangui firmos kontratë 6-vjeçare, që e mban të lidhur me anglezë deri nv citin 2025. Ndombele është blerja e dytë e “Spurs-ave”, pas 18-vjeçarit Xhek Klark.

Për francezin mund të themi se është afrimi i parë, pasi Klark do të vazhdojë si i huazuar te Lids Junajtid. Ndombele është operacioni më i shtrenjtë në historinë e skuadrës së drejtuar nga Poçetino. Ai pritet të jetë një pikat kryesore të londinezëve, duke formuar një treshe të frikshme me Eriksen dhe Dele Ali.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online