PSG nuk dorëzohet për De Ligt, Leonardo gati të befasojë Juven

Matijs De Ligt është një hap larg akordit me Juventusin, por PSG nuk është dorëzuar ende. Leonardo beson akoma te blerja e mbrojtësit të talentuar holandez dhe po përgatit goditjen finale.

Braziliani ka gati një rrogë prej 15 milionë eurosh në sezon për 19-vjeçarin. Bardhezinjtë po nxitojnë, pasi ia kanë frikën francezëve. “Zonja e vjetër” ka marrëdhënie të mira me agjentin e lojtarit, por Mino Rajola njihet për surprizat e tij të pakëndshme dhe diçka e tillë “tremb” italianët.

Paratë nuk janë problem për PSG-në, sidomos pas lajmeve të fundit që flasin për një shitje të Nejmarit te Barcelona. Leonardo dëshiron me çdo kusht akordin me kapitenin e Ajaksit dhe është gati t’i dhurojë De Ligt një rrogë totalisht të çmendur, me synimin për ta transferuar lojtarin në kryeqytetin francez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online