Browsing Tag

Korabi

Talenti i Korabit mbyll sezonin, operohet në gju

Klubi i Korabit ka bërë të ditur me anë të një postimin në “Facebook” se lojtari Armend Murrja i është nënshtruar me sukses një operacioni në gju. Sulmuesi i talentuar është operuar në Itali. Futbollisti dibran është pjesë e Korabit prej…

VIDEO | Korabi thyen Tomorin, Karaj realizon “eurogol”

Korabi, pas fitores 3-0 të marrë ndaj Apolonisë, këtë herë ka mposhtur Tomorin me rezultatin 2-1. Të tre golat janë realizuar në fundin e këtij takimi, teksa i pari ishte mjeshtëror. Karaj, përmes një goditjeje dënimi, arriti të befasonte…

Bubeqi ngel në klasë të afruarit: Asnjëri nuk më bindi!

Dje skuadra e Korabit priti në një miqësore Apoloninë, të dyja këto skuadra që bëjnë pjesën në Kategorinë e Parë. Ndoshta pritej një ndeshje ndryshe nga sa u zhvillua konkretisht, ku vetëm rezultati 3-0 për Korabin duket sikur ndeshja është…

Apolonia e pëson keq, Korabi i shënon tre gola

Apolonia dhe Korabi janë përballur sot në Pezë-Helmës dhe dibranët ia kanë dalë të triumfojnë me rezultatin 3-0. Skuadra e drejtuar nga Dorian Bubeqi ka qenë më lart dhe e ka zhbllokuar ndeshjen që në minutën e 29-të me anë të Kallucit.…

Dëmtimi në gju, sulmuesi i Korabit mbyll sezonin

Korabi u mposht së fundmi nga Vllaznina, ndërkohë që ka humbur një nga lojtarët e sulmit. Futbollisti 19-vjeçar, Ylli Ibishi, është operuar në gju dhe praktikisht ky sezon mund të konsiderohet i mbyllur për të. Më shumë se gjashtë muaj…

Toma nderon Veleçikun, Korabi i parafundit

Veleçiku ka marrë tre pikë me mjaft vlera ndaj Korabit. Koplikasit fituan me rezultatin 2-1 ndaj dibranëve dhe tanimë kanë shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke u renditur në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit. Korabi ndërkohë…

Qetësohen te Korabi, rikuperohen katër lojtarë

Korabi ka si synim të vetëm tre pikët në ndeshjen në shtëpi kundër Vorës. për stafin teknik ka lajme të mirë së fundmi, pasi janë rikthyer të gatshëm disa lojtarë që kanë pasur probleme dëmtimesh. Në ndeshjen e fundit me Erzenin u…

Shënkolli shkatërron Korabin, paqe mes Tomorit e Besës

Janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së tretë të Kategorisë së Parë dhe Shënkolli është skuadra e vetme që ka dalë e fituar, pasi mundi ekipin e Korabit në shtëpi me rezultatin 4-0. Në Berat sfida tjetër mes Tomorit dhe Besës u mbyll…

Tomori për kreun ndaj Besës, Shënkolli pret Korabin

Java e tretë e Kategorisë së Parë mbyllet sot, teksa luhet nga një takim për secilin grup. Shënkolli do të presë Korabin dhe do kërkojë të marrë pikët e plota në shtëpi. Lezhjanët janë ekip fushe dhe do tentojnë ta shfrytëzojnë në maksimum…

Lëmsh me uniformat, Korabi i dorëzohet në shtesë Vllaznisë

Vllaznia-Korabi ka hapur Kategorinë e Parë, ndërkohë që janë mbyllur 45 minutat e para të këtij takimi në stadiumin “Loro Boriçi”. Shkodranët e drejtuar nga Hasan Lika kanë dominuar fraksionin e parë të lojës, por vetëm në minutat shtesë…

Korabi, nuk kanë të mbaruar zyrtarizimet

Korabi e nis kampionatin me një sfidë të vështirë në transfertë kundër Vllaznisë, ndërkohë që sot dibranët kanë bërë edhe disa zyrtarizime të tjera. Njëri vjen nga klubi i Luftëtarit dhe është mesfushori Fjorald Lazaj. “Fjorald Lazaj…

Luftëtari shpërndan të rinjtë, huazime në të Parën

Luftëtari ka në ekip shumë të rinj, ndaj edhe huazimi i një pjesë të tyre është rruga e duhur për t’u dhënë mundësinë atyre që të zhvillohen, pasi në Gjirokastër nuk do të mund të kenë hapësirat e duhura. Së fundmi është zyrtarizuar kalimi…

Periudhë firmash, rinovim i rëndësishëm te Korabi

Korabi një ditë më parë nënshkroi me portierin Kadri Birja, ndërkohë që rinovoi edhe mbrojtësi Elert Kalluci. Sot ka qenë radha e një tjetër lojtari të prapavijës për të nënshkruar kontratën e re. Mbrojtësi Erand Hoxha, i cili ka luajtur…

Plane të mëdha te Korabi, tani bëhen edhe me rezidencë

Korabi garon në Kategorinë e Parë edhe këtë sezon. Vjet dibranët rrezikuan shumë, por mposhtën në ndeshjen e fundit Tërbunin dhe siguruan qëndrimin në kategori. Tashmë ata po bëhen gati për fazën përgatitore, që do ta zhvillojë në Peshkopi.…

Nikaj piketon një sulmues për Vushtrrinë në Shqipëri

Para disa ditësh Samuel Nikaj postoi në rrjetet sociale një foto me portierin Erind Selmaj, i cili prej vitesh është pjesë e  Vllaznisë. I ka bërë një ofertë për t'iu bashkuar te Vushtrria në Kosovë. Synimi është i qartë: të ngjiten në Vala…

Goditet me grushta e shkelma Osmanllari i Burrelit

Fundndeshja Korabi-Burreli është shoqëruar me incidente të rënda. Klubi i Burrelit akuzon administratorin e dibranëve Femi Mëziu, trajnerin Dorian Bubeqi, djalin e Mëziut dhe mirëmbajtësit e fushës së Korabit, se sapo kryesori Xhemali ka…

Korabi në prag kaosi, lojtarët nuk paguhen prej muajsh

Korabi është në një moment kritik, jo për rezultatet në fushë, por për problemet jashtë fushe, më konkrektisht problemet financiare, që e mundojnë këtë klub prej disa vitesh. Në ndeshjen e fundit të kampionatit skuadra dibrane fitoi me…

Korabi “ciklon”, zyrtarizon edhe 6 lojtarë

Korabi ka qenë një ndër klubet më aktivë në merkaton dimërore, sepse ka ndërruar trajner dhe ka rindërtuar thuajse nga e para skuadrën. Pas barazimit ndaj Vllaznisë B në fundjavë në Shkodër, skuadra dibrane është përforcuar sërish, sepse…

Korabi mund Ilirinë dhe prezanton afrimet e reja

Korabi ka zhvilluar ditën e djeshme një ndeshje miqësore në Pezë-Helmës kundër Ilirisë së Fushë-Krujës, klub që garon këtë sezon në grupin B. Skuadra dibrane ia ka dalë të fitojë ndaj ekipit të drejtuar nga Fatmir Sala me rezultatin e…

Korabi u boshatis para Burrelit, pa staf dhe 7 lojtarë

Korabi u braktis pak orë para ndeshjes kundër Burrelit nga stafi dhe nga shumë lojtarë. Vetë klubi dibran ka njoftuar se u larguan pak orë para ndeshjes Burreli-Korabi, trajneri Julian Ahmati, zëvendëstrajneri Akil Jakupi dhe tekniku i…

Ahmataj: Rezultati pa rëndësi, por ndeshje me shumë vlerë

Edhe pse skuadra e tij fitoi përballë Kukësit, trajneri Korabit Julian Ahmataj, nuk e merr parasysh rezultatin, por performancën e skuadrës, duke e vënë në dukje faktin se pret që kjo ndeshje të shërbejë për të ardhmen: “Ne na shërben…

Dibranëve u mjafton pjesa e parë për të mundur Burrelin

KORABI    3 BURRELI   0 Shënues: Murrja 9’, 33’, Kita 28’ KORABI: Selaci, Turhani, Jaupi (83’ Çakashvili), Osmanllari, Qarri, Kita, Veliaj, Kaloshi, Peçi (46’ Simonov), Hyseni, Murrja (57’ Raza) Trajner: J. Ahmataj  (Në…

Erzeni poker me Korabin, Rizvani në spital

Shijakasit tregojnë “dhëmbët” në start përballë dibranëve me probleme... Erzeni     4 Korabi     1 Shënues: A. Kllari 26’, Pasha 35’, Goxha 56’, E. Troplini 82’ / Jaupi 63’) Erzeni: Rizvani (Gjuzi 62’), Kalluci, Teqja, Goxha,…

Besëlidhja bind ndaj Korabit, tre gola në 27 minuta

Takimi i zhvilluar dje në qytetin e Lezhës, mes Besëlidhjes vendase dhe Korabit, dy ekipe që do të synojnë edhe Superioren këtë sezon, ka nisur mjaft i fortë. Të parët që rrezikuan ishin futbollistët e Besëlidhjes në të 8’, kur Dore i…

Korabi nuk ndalet më, kthehet Veliaj

Emiljano Veliaj është përforcimi i fundit i Korabit. Klubi dibran po punon me ritme fantastike dhe prej disa ditësh po zyrtarizon disa lojtarë çdo ditë, pa harruar që drejtimin e ka marrë Julian Ahmataj, një ish-futbollist me emër, i cili…

Korabi po rindërtohet, zyrtarizohen edhe dy përforcime

Korabi u zgjua vonë, por duket se klubi dibran i ka bërë mirë llogaritë. Emërimi i trajnerit Julian Ahmataj në drejtim ka qenë një sinjal i fortë, pasi ish-futbollisti i njohur duket se ka marrë garanci për një projekt serioz, pa presion…

Korabi bën goditjen e parë, merr Majkëll Pecin

Mesfushori i talentuar Majkëll Peçi ka gjetur marrëveshjen me Korabin, mëson “Sport Ekspres”, duke u bërë përforcimi i parë i klubit dibran pas emërimit të trajnerit të ri, Julian Ahmatajt. Ndonëse shumë vonë, Korabi ka nisur të lëvizë…

Julian Ahmataj merr drejtimin e Korabit

Administratori i Korabit, Femi Mëziu, e kishte paralajmëruar ditët e fundit se Korabi është gati të nisë përgatitjet për sezonin e ri dhe sot ka gjetur trajnerin e ri, që do të jetë Julian Ahmataj. Ish-futbollisti i njohur, i cili vitet…

Korabi ndez motorët, gati kthimi në fushë

Pas tri a katër ditësh Korabi nis përgatitjet për sezonin e ri futbollistik. Administratori i klubit Femi Mëziu shprehet se me shumë mundësi ditën e sotme do të bëhet i ditur emri i trajnerit të skuadrës dibrane. “Jemi në negociata me katër…