Kategoria e Parë, renditja/ Apolonia fiton thellë ndaj Bylisit, spektakël te Flamurtari-Elbasani, Lushnja i largohet fundit në “finalen” me Besën

Një spektakël i vërtetë në ndeshjet e Kategorisë së Parë. Gola të bukur janë realizuar në…

Disiplina vendos me “dorë të hekurt”! Pezullohet presidenti i Laçit, lumë gjobash për ekipet

Zbardhen vendimet e Komisionit të Disiplinës. Java e fundit e futbollit shqipta nuk ka qenë e…

Disiplina përjashton Vllazninë Femra nga kompeticioni, Erzeni “kyç” stadiumin për tifozët dhe Doka pezullohet nga aktiviteti

Komisioni i Disiplinës ka njohur opinionin publik me vendimet e marra prej tij. Disiplina ka vendosur…

Speciale/ Derbi i shpirtrave të ndezur! Në qytetin që krenohet me Panajot Panon, rrëfimi emocionues i tifozit: Vijnë nga Greqia për të parë “Bistrica”-Butrinti

Nga Klaudio Ndreca Sot gjithçka e ka një çmim, është një mision i pamundur që të…

“E nisa me trofe me Tiranën dhe e mbylla me trofe me Vorën“, Hidi njofton varjen e dorezave në gozhdë: E kam menduar gjatë, erdhi fundi

Vora është shpallur kampione e Kategorisë së Dytë të futbollit shqiptar. Klubi në fjalë ka bërë…

Behiratçe humb derbin dhe mbyll sezoni para kohe, Disiplina nuk kursehet me pezullimet e lojtarëve

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës. Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka…

“Air Albania” hap dyert për duelin Vora-Elbasani, publikohen çmimet e biletave për finalen e titullit kampion

Vora dhe Elbasani do të përballen në “Air Albania” më 11 maj, duke nisur nga ora…

VIDEO/ Do ta kishin zili edhe ekipet e Superiores! Naftëtari si dikur, pak aromë “tiki-taka” në Kategorinë e Dytë

Naftëtari ka qenë një skuadër e njohur për futbollin shqiptar, por në vitet e fundit kjo…

Disiplina vendos me dorë të hekurt për zyrtarët e Vllaznisë dhe të Skënderbeut, korçarët vuajnë edhe pasojat e tifozëve

FSHF-ja ka publikuar ditën e sotme vendimet e Komisionit të Disiplinës. Zyrtari i KF Skënderbeut, Gentian…

Disiplina/ Javë e mbarë për futbollin shqiptar, Kukësi është i vetmi që e pëson në “Abissnet Superiore”

Java që lamë pas ishte e mbarë për futbollin shqiptar. Vetëm dy skuadra janë bërë pjesë…

Publikohen vendimet e Komisionit të Disiplinës, e pëson Karakaci për protestë ndaj arbitrit dhe Kastrioti

Pak më parë janë publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës. Ndëshkimin e vetëm nga Superiorja e…

Derbi lë kryeqytetin pa tifozë/ Partizani dhe Tirana marrin dënim të rëndë, ndeshje me dyer të kyçura dhe gjoba të majme

Derbi nuk ka kaluar pa pasoja për skuadrat e kryqytetit. Klubi i Tiranës dhe i Partizanit…

Disiplina/ Sherri te Tirana-Kastrioti nuk kalon pa dënime, ndëshkim shembullor për zyrtarin e Kukësit

Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet për ngjarjet e ndodhura në javën që lamë pas. Sherri…

Disiplina/ Egnatia e pëson nga tifozët dhe është i vetmi ekip me sjellje të gabuar në Superiore, Apolonia merr paralajmërim

Komisioni i Etikës dhe Disiplinës në FSHF ka bërë publike sot vendimet e marra për ngjarjet…

Inagurohet stadiumi më i ri i futbollit shqiptar, Duka premton: Së bashku do të kurorëzojmë shumë projekte të tjera

Armand Duka ka qenë sot i pranishëm në Vorë, ku ka inaguruar stadiumin më të ri…

Klubet shqiptare e pësojnë nga tifozët, Disiplina  vë në provë trajnerin e Kastriotit

Komisioni i Disiplinës ka shpallur sot vendimet e marra për javën që lamë pas. Klubet shqiptare…

800 ditë pa luajtur në stadiumin e tyre modern, Elbasani kthehet dhe mobilizohet për ndeshjen me Luftëtarin

Pas 800 ditësh në pritje, AF Elbasani kthehet që të luajë në stadiumin e tij modern,…

Merkato luksi/ I marrin kapitenin kundërshtarëve, ekipi i Kategorisë së Dytë transferon edhe lojtarin e Prishtinës

Klubi i Valbonës është duke bërë investime të mëdha këtë sezon. Tropojanët kanë rritur ndjeshëm cilësinë…

E vërteta e Elbasanit, reagojnë menjëherë “Tigrat Verdheblu”: Mos luani me ndjenjat e një qyteti që e do futbollin, nuk është shkrirë

Në ditën e djeshme në mediat sportive është publikuar lajmi për fundin e Elbasanit. Megjithatë tifogrupi…

Mbyllet një faqe historie e futbollit shqiptar, Elbasani shkrihet dhe nuk ekziston më

Elbasani nuk ekziston më! Një skuadër që ka shkruar faqe historie në futbollin shqiptar nuk do…

Futbolli nis në çdo cep të Shqipërisë, ja se kur luhet edhe në Kategorinë e Dytë

Futbolli nis në çdo cep të Shqipërisë. Tashmë është mësuar edhe data se kur pritet që…

Kategoria e Parë, Play Out/ Pogradeci befason dhe shkon në Kategorinë e Dytë, fitore e madhe për Orikun dhe Turbina nuk zhgënjen me Devollin

Në Kategorinë e Parë janë luajtur edhe ndeshjet e Play Out që kanë përcaktuar skuadrat që…

Festa e madhe i takon Flamurtarit kundër Luzit, vlonjatët shpallen kampion në Kategorinë e Dytë

Flamurtari është përballur ndaj Luzit në ditën e sotme. Kjo ishte një finale për të përcaktuar…

E bujshme/ Hetimet për paracaktimin e rezultatit, dënohen me 5 vite përjashtim 3 ekipe shqiptare

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka vendosur ditën e sotme përjashtimin për pesë sezone…

“Mos na shkelshin këmbët kurrë në këtë kategori“, Idrizi shpalos projektin e Flamurtarit: Do ndërtojmë stadium si i Kombëtares

Flamurtari ka siguruar zyrtarisht ngjitjen në Kategorinë e Parë, duke nisur kështu rugën drejt rikthimit në…

“Qeveria t’i thërrasë mendjes dhe të hapi kompanitë e basteve”, Fidel Ylli: Vetëm bastet i lehtësojnë buxhetet mjerane të sportit

Fidel Ylli ka bërë thirrje për rihapjen e komanive të basteve. Këto të fundit u mbyllën…

Komisioni i Disiplinës vendos me “dorë të hekurt” dhe nuk i kursen pezullimet, e pëson edhe Ardit Hila dhe Kristi Vangjelli

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet e javës së fundit të futbollit shqiptar. “Abissnet Superiore“ ishte…

VIDEO/ Festa e 99-vjetorit të Flamurtarit e gjen në Kategorinë e Dytë, vlonjatët premtojnë se do të rikthehen më të fortë se kurrë

Një ditë e veçantë kjo e sotmja për Flamurtarin, megjithëse e gjen në vendin e gabuar.…

Komisioni i Disiplinës zbardh vendimet, Vllaznia dhe Laçi duhet të paguajn për shkak të tifozëve

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet sa i përket javës së fundit të futbollit shqiptar. Laçi…

Disiplina/ Tirana dhe Kastrioti duhet të paguajnë nga tifozët, pezullohet zyrtari i Skënderbeut

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet e marra për ndeshjet e javës së fundit të zhvilluara…

Disiplina nuk e toleron aspak dhu.nën e Ramadan Ndreut, pushimet e trajnerit të Kastriotit zgjasin 3 muaj

Komisioni i Disiplinës është treguar me dorë të hekurt. FSHF ka publikuar sot vendimet e marra…

Tifozët mbushin me gjoba skuadrat e Superiores, logoja në fanellë po i kushton shumë Partizanit dhe Teutës

Komisioni i Disiplinës ka bërë të njohura vendimet për javën që lamë pas. Sjelljet e gabuara…

Disiplina/ Partizani dhe Teuta nuk vënë mend dhe Skënderbeu e pëson nga tifozët, Kastrioti paguan dëmin e “Elbasan Arenas“

FSHF ka njohur opinionin publik me vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës për javën që…

Vendimet e Disiplinës/ Veprim i stërpërsëritur! Partizani dhe Teuta “zbrazin xhepat” për shkak të stemës, çelet hetim për Zguron

FSHF ka bërë publike ditën e sotme vendimet e marra nga Komisioni i Disiplinës për javën…

Plas në Kuçovë! Tre gola nga Flamurtari dhe tre të shoqëruar nga policia, sulmuesi e kthen në personale me tifozin dhe e pret jashtë stadiumit

Java e pestë në Kategorinë e Dytë përballi Naftëtarin dhe Flamurtarin në një ndeshje për podiumin…

Komisioni i Disiplinës/ Abissnet Superiore mbushet me gjoba, tifozët i sjellin telashe klubeve

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet për javën që lamë pas. Ekipet e Abissnet Superiores mbushin…

Kategoria e Dytë 2021-2022/ Hidhet shorti, njihuni me kalendarin e plotë të ndeshjeve

Kampionati i Kategorisë së Dytë do të ngrejë siparin e edicionit të ri duke nisur nga…

Bazat e një historie të re/ Ekipi që zhgënjeu dhe i humbi kuptimin fanellës, AF Elbasani ka gati grupin për të kthyer nderin në vend

Me një stadium të ri si “Elbasan Arena”, klubi historik me po të njëjtin emër “KF…

“Kam përball një komentator”! Duka flet për shpalljen e kandidaturës nga Shakohoxha: I mirëpritur, sakrifikon nga koha e tij

Presidenti i FSHF, Armand Duka, ishte i ftuar në “Log” që transmetohet në “ABC NEËS”. Kreu…

“Manchester Group figuroi si firmë tepsish”, Bejzade kritikon Bashkinë për gjendjen e Elbasanit: Tani e kuptuam, donit të ishit të parët…

Elbasani është kthyer nga një skuadër me peshë të madhe në futbollin shqiptar, në një ekip…