Shkëndija eliminohet nga Kupa, asnjë ekip shqiptar në gjysmëfinale

0

Shkëndija e Tetovës është eliminuar nga Kupa e Maqedonisë, pasi e ka humbur edhe ndeshjen e dytë ndaj Pobedës. Makota ka realizuar dy herë në disfatën 2-0 të kuqezinjve, që tanimë do t’i kenë sytë nga kampionati.

Korabi gjithashtu doli nga gara. E pritshme, kur përballë kishte Akademinë Pandev. Ekipi shqiptar i Dibrës së Madhe e kishte humbur 1-3 ndeshjen e parë, kurse sot u thye me rezultatin tenistik 1-6. Më tej ka kaluar Belsica dhe Makedonija GP.

KUPA E MAQEDONISË – ÇEREKFINALET

Pobeda-Shkëndija 2-0 (1-0)
Shënues: Makota 23’, 57’

Belasica-Sileks 2-0 (2-0)

Korabi-Akademija Pandev 1-6 (1-3)

Rabotnicki-Makedonija GP 0-1 (0-1)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.