Përforcohen Korabi dhe Apolonia, firmosin tre beratas

Klubet e kategorisë së parë po bëhen gati sezonin e  ri. Ditën e sotme klubi i…

Korabi dhe Kastrioti nisin stërvitjen, fytyra të reja në të dy skuadrat

Klubet e Kategorisë së Parë po bëhen gati për sezonin e ri. Ditën e djeshme Korabi…

Një kuksian dhe një beratas për dibranët, Mziu e Çaço firmosin me Korabin

Drejtuesit e Korabit kanë hedhur një hap serioz në merkaton e tyre, pasi të hënën paradite…

Korabi “thyen” rekord, rinovojnë gjithë titullarët e vjetshëm

Gjatë kësaj periudhe, kur ende nuk kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri, drejtuesit e Korabit…

Bubeqi: Skuka lojtar kyç, na duhen edhe dy përforcime

Gjatë kësaj periudhe, te skuadra e Korabit i kanë kushtuar rëndësi rinovimeve të futbollistëve bazë në…

Birja: Korabi synon Superioren, ju tregoj arsyen e rinovimit!

Peqinasi 30-vjeçar i katërkëndorit të Korabit, Kadri Birja, është rinovimi i radhës te skuadra dibrane. Vetë…

Skukën e duan edhe në Superiore: E vendos me drejtuesit

Xhuljo Skuka përfundoi sezonin dytë me Korabin. Sulmuesi 20-vjeçar ka luajtur rregullisht sivjet dhe ia ka…

Korabi mendon për të ardhmen, rinovon me dy talentet

Skuadra e Korabit synon të ndërtojë një grup të fortë për sezonin e ardhshëm dhe përveç…

Korabi aktiv në merkato, zyrtarizon lëvizjen e tretë

Albi Xhebrahimi dhe Ergys Gjongecaj ishin afrimet e para të Korabit për repartin e sulmit, ndërkohë…

Korabi plotëson sulmin, “pazar” te moshat e Partizanit

Drejtuesit e Korabit sot paradite kanë mbyllur një marrëveshje me lojtarin 19-vjeçar Ergys Gjongecaj. Futbollisti ka…

Oferta nga Kosova e Maqedonia, Korabi mund të humbasë një titullar!

Korabi nuk ia doli që të ngjitet në Kategorinë Superiore sezonin e shkuar, por duket se…

Zyrtare: Korabi siguron golat, firmos me sulmuesin 22-vjeçar

Korabi nuk ia doli që të ngjitet në Superiore sezonin e shkuar, por ekipi dibran po…

Bubeqi: Korabi im synon Superligën, po vëzhgojmë lojtarë në Itali!

Trajneri i Korabit, Dorian Bubeqi deklaroi për SportEkspres.com se ka ditë që ndodhet në Itali për…

Mëziu: Korabit i duhen përforcime, ju tregoj planin!

Skuadra e Korabit jo vetëm që arriti të mbijetojë në Kategorinë Superiore, duke qenë pjesë e…

Lika: Sezon i shkëlqyer me Korabin, kam oferta nga Superliga!

Korabi e mbylli këtë sezon të Kategorisë së Parë në mënyrë mjaft dinjitoze, teksa u rendit…

Vllaznia mposht Korabin, mjafton një gol që në tunel

Vllaznia ka siguruar fitoren e radhës. Kuqeblutë mposhtën Korabin në shtëpi me rezultatin 1-0. Një gol…

Vllaznia e ka festë, Bubeqi: Sfidë luksi, por duam tri pikët!

Korabi është gati për kampionatin, pas pushimit që i kishte rezervuar kampionati. Ndeshja e radhës luhet…

Bubeqi: Mundim Besëlidhjen dhe marrim vendin e dytë

Korabi pret Besëlidhjen të shtunën në Peshkopi dhe dibranët kërkojnë të marrin pikët maksimale, pasi synojnë…

Borxhet: Ultimatum Flamurtarit, Korabit i hiqen tre pikët

Në një vend normal me kohë duhet të ishin marrë masa, por sigurisht që Komisioni i…

Dida: Kemi akoma dhe më shumë mundësi, ndaj Kukësit ndeshje e veçantë

Korabi u mund në minutat e fundit në ndeshjen e kësja të premteje nga Kukësi me…

Kukësi fiton kundër Korabit me Musollin në fushë, Rama gjen golin

Ramadan Ndreu drejtoi Kukësin për herë të parë në miqësoren kundër Korabit, ndeshje të cilën verilindorët…

Kukësi nuk humb kohë, planifikon miqësore para finales

Kombëtarja ka bërë që kampionati të pushojë këtë javë, por klube të Superiores dhe të Parës…

Bubeqi: Tani, një kampionat i ri për Korabin!

Korabi fitoi në transfertë me Erzenin, që kishte javë që renditej në vendin e dytë në…

Bubeqi: Ndeshje luksi për ne, me Memën që në fillim Tirana do ishte në krye

Trajneri i Korabit, Dorian Bubeqi i thuri elozhe kolegut të tij, Ardian Mema. Në fjalën e…

Pa arbitër dhe penallti e gjuajtur jashtë, Tirana-Korabi ndahen në paqe

Ndeshja miqësore mes Tiranës dhe Korabit është mbyllur në barazim 1-1. Të dyja skuadrat shfrytëzuan shtyrjen…

Shqipëria pa futboll? Katër ekipe në fushë dhe… transmetim direkt

Futbolli u ndal për një javë në vendin tonë dhe mbetet për t’u parë nëse do…

Klubet nxitojnë për miqësore, Tirana zbret në fushë

Dhuna e ushtruar në Kamzë ndaj arbitrit Eldorian Hamiti ka detyruar Shoqatën e Arbitrave që të…

Drekë speciale për “kokën” e Vllaznisë, Bubeqi motivon Korabin

Korabi ka zhvilluar stërvitjen e radhës në prag të ndeshjes me Vllazninë, për javën e 19-të…

Bubeqi: Do formatojmë Korabin e sezonit të ardhshëm

Duke qenë se Korabi e kishte siguruar renditjen në pesë skuadrat e para në Grupin A,…

Besëlidhja nuk has probleme, mposht me “tris” Korabin

Besëlidhja-Korabi nuk u zhvillua gjatë ditës së djeshme për shkak të erërave të forta që kishin…

Era e fortë, shtyhet ndeshja e Kategorisë së Parë

Era e fortë, u vendos shtyrja e ndeshjes

Te Korabi festohet me valle, Bubeqi: Sukseset meritojnë të respektohen

Fitorja e Korabit me Dinamon, dje është festuar sikundër shqiptarët bëjnë nëpër festat e tyre familjare…

VIDEO | “Pse e shëmtoni futbollin?!”, Korabi konteston gjykimin

Korabi u mund dje në Burrel dhe ndeshja u vendos nga një penallti e akorduar në…

Birja: Premtova se do e prisja penalltinë, në Burrel për maksimumin

Skuadra e Korabit është një nga pretendentet e në pesë skuadrat e para në renditjen e…

Zyrtarizime te Korabi, talente dhe përforcim i boshtit të skuadrës

Edhe pse merkatoja e dimrit është mbyllur më 31 janar 2019, te Korabi vetëm dje janë…

Trajneri i Korabit rinovon, klubi e falënderon edhe për rezultatet pozitive

Skuadra e Korabit po bën një sezon relativisht të mirë në Kategorinë e Parë të futbollit…

Korabi nuk u ndahet të rinjve, firmos edhe një

Korabi e ka fokusin te lojtarët e rinj dhe së fundmi është nënshkruar për tre vite…

Korabi i jep fund miqësoreve, gati për Veleçikun

Në fundjavë skuadra e Korabit pret Veleçikun e Koplikut në fushën e tij, dhe trajneri Dorian…

Tërbuni nuk ndalet as nga Dinamo, Korabi fiton ndaj Internacionalit

Tërbuni, skuadra kryesuese e Grupit A në Kategorinë e Dytë, zhvilloi ditën e sotme një ndeshje…

VIDEO | Miqësorja e radhës, Korabi mposht edhe Shënkollin

Korabi ka regjistruar një tjetër rezultat pozitiv në miqësore, teksa këtë herë ka mposhtur me rezultatin…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online