Shënkolli shkatërron Korabin, paqe mes Tomorit e Besës

Janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së tretë të Kategorisë së Parë dhe Shënkolli është skuadra e vetme që ka dalë e fituar, pasi mundi ekipin e Korabit në shtëpi me rezultatin 4-0. Në Berat sfida tjetër mes Tomorit dhe Besës u mbyll në barazim 1-1.

Lezhjanët u udhëhoqën nga sulmuesi Danaj, i cili shënoi dy herë në pjesën e parë dhe i udhë triumfit. Me nisjen e pjesës së dytë Koci shënoi autogol, ndërkohë që në shtesë Përgjini realizoi edhe golin e katërt për Shënkollin, që nuk fal në shtëpi.

Vllaznia – Dinamo 2-0

Tomori, edhe pse në shtëpi nuk mundi dot që të fitonte. Beratasit dhe kavajasit e mbyllën pjesën e parë me rrjeta të paprekura, ndërkohë që me nisjen e pjesës së dytë u akordua një penallti. Kapiteni Çaço nuk arriti të shënojë për Tomorin, por gjithsesi goli erdhi dhjetë minuta nga fundi.

Mujkiç ishte ai që shënoi, por barazimi erdhi shpejt. Një penallti e dhënë për Besën nuk u kthye në gol. Topi i kthyer nga portieri u shfrytëzua nga Çelhaka, i cili shënoi golin që i nxori kavajasit të pamposhtur nga Berati.