Browsing Tag

Manchester City

Guardiola i sinqertë: Ishin penallti, na ndihmoi fati

Pep Guardiola tha se është "tifoz i madh i VAR" , pavarësisht se Mançester Siti pati dy penallti kundër dhe mori një karton të kuq ndaj Shalkes, në sfidën e vajtjes për 1/8-at e finaleve në Champions League. Shalke shënoi dy herë…

Aguero i pandalshëm, golat ndaj Çelsit e shndërrojnë në mit

Serxho Aguero shndërrohet në një mit për Mançester Sitin. Argjentinasi ka arritur të realizojë një dopietë në pjesën e parë ndaj Çelsit dhe tashmë është shndërruar në golashënuesin më të mirë të historisë së Mançester Sitit në Premier Ligë.…

VIDEO | Aguero “show”, Siti nuk gabon ndaj Arsenalit

Mançester Siti nuk gabon në kryendeshjen e javës së 25-të në Premier Ligë dhe triumfon ndaj Arsenalit me shifrat 3-1, duke shkurtuar diferencën me Liverpulin në dy pikë. Serxho Aguero ishte njeriu i ndeshjes, duke shënuar tregolësh.…

Reali piketon zëvendësuesin e Modriç, preferohet një portugez

Luka Modriç konfirmoi dëshirën e tij për të qëndruar gjatë te Reali i Madridit, por kroati mbush 34 vjeç në shtator dhe mosha e tij nuk premton dhe shumë sezone në nivele të larta. Kjo gjë bën që drejtuesit e “Los Blancos” të synojnë një…

Makineria e Guardiolës kap shifrën e çmendur të golave

Mançester Siti bëhet ekipi i parë në Europë që shënon 100 gola në të gjitha kompeticionet këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola e arriti këtë shifër në minutën e 18-të të ndeshjes së sotme në Huddersfield, kur Danilo shënoi…

Isko pothuajse i larguar, bastet e dërgojnë në Londër

Kualiteti dhe cilësitë e Iskos nuk vihen në dyshim, por lojtari është shumë pranë largimit nga Reali i Madridit. Mesfushori me tipare ofensive ka një raport të ngrirë me Santiago Solarin dhe ka nisur si titullar vetëm tre nga 16-të ndeshjet…

Mançester Siti merkato te Juventusi, reagojnë bardhezinjtë

Juventus vazhdon punën për të përforcuar ekipin me elementë cilësorë, ndërsa ka dhe lojtarë që mund të jenë duke zhvilluar sezonin e fundit me bardhezinjtë. Një prej tyre është dhe Paulo Dibala, i cili ka oferta të ndryshme nga klubeve të…

Klop synon historinë, nuk do thjesht titullin

Jyrgen Klop nuk i kurseu fjalët e mira për ekipin e tij në daljen për shtyp mbas fitores ndaj Njukasëllit. Trajneri gjerman theksoi se rruga drejt titullit kampion është e gjatë dhe e vështirë, por ai beson se skuadra e tij mund të shkruajë…

“Tronditen” Siti dhe Çelsi, Liverpuli nis arratinë

Janë mbyllur shumica e sfidave të luajtura për javën e 17-të të Premier Ligës, ku surprizat kanë qenë të pafundme. Mançester Siti dhe Çelsi kanë pësuar disfata në shtëpi, respektivisht nga Kristal Palas dhe Leisteri. Ndeshja nisi mjaft e…

Reali nuk pret, Brahim Diaz vishet madrilen që në janar

Merkatoja e janarit është në prag dhe ekipet kanë filluar me lëvizjet që tani. Reali i Madridit është përfolur shpesh ditët e fundit për sa i përket një lëvizje të mundshme në lidhje me lojtarin e Mançester Sitit, Brahim Diaz. Mesfushori…