VIDEO | Sterling zgjedh të festojë ndryshe, nuk i harron ish-tifozët

Mançester Siti mposhti Liverpulin pas goditjeve të penalltive dhe e nisi me trofe sezonin e ri.…

VIDEO | Siti e mbyll të parën në avantazh, mjafton goli i Stërling

Spektakli i futbollit anglez rikthehet ditën e sotme. Trofeu i “Community Shield” ka vënë përballë njëri-tjetrit…

“Klop aspak korrekt, nuk e kuptoj pse merret me të tjerët!”

Mançester Siti dhe Liverpuli do të përballen mes tyre të dielën (ora 16:00) në finalen e…

Siti dhe Juventus programojnë shkëmbimin, zbulohen prapaskenat

Juventusi dhe Mançester Siti po negociojnë për shkëmbimin midis Zhoao Kanselos dhe Danilos. Portugezi i bardhezinjve…

Jo vetëm Junajtid, Juventusi projekton shkëmbimin me Sitin

Merkato vazhdon dhe Juventusi është përqendruar më shumë në largimet dhe shitjet e lojtarëve. Moize Ken…

“Kështu po i vrasim futbollistët”, Guardiola lëshon kushtrimin!

Mançester Siti po zhvillon miqësore dhe fazën përgatitore në Azi, ndërsa Pep Guardiola ka një shqetësim…

Milani gjen fantazist në Meksikë, synohet edhe mbrojtësi i Sitit

Milani është në kërkim të një mbrojtësi. Demiral dhe Rugani të Juventusit janë preferencat e drejtuesve…

E ardhmja e Sane? E vendosin sponsorët!

Leroi Sane është objektivi i madh i Bajernit të Mynihut. 23-vjeçari i krahut të majtë të…

Siti fillon spastrimet, arkëtohen 23 milionë nga dy lojtarë

Mançester Siti ka filluar spastrimet për sezonin e ri. Dy lojtarë e parë që do t’i…

Juventusi fërkon duart, jo vetëm Siti dhe Bajerni pas Kanselos

Zhoao Kanselo është me valixhe gati dhe e ardhmja e tij pritet të jetë larg Juventusit.…

Buzëqesh Guardiola, Siti prezanton afrimin historik

Pep Guardiola mund të buzëqeshë lirisht. Trajneri spanjoll insistoi gjatë gjithë kësaj kohe për të patur…

Zyrtare | Atletiko “plaçkitet”, mesfushori largohet për 70 milionë euro

E ardhmja Rodri Hernandez është në Angli. Mesfushori nuk është më një lojtar i Atletiko Madrid.…

Jo vetëm PSG: Oferta e fundit e tundon, Bonuçi pranë largimit

Blerja e Matijs De Ligt i ka gëzuar të gjithë në kampin juventin, përveç Leonardo Bonuçit.…

Rinovim dhe huazim, lëvizja e fundit e Mançester Sitit

Mançester Siti i ka zgjatur kontratën një prej lojtarëve të huazuar, mesfushorit Xhek Herrison. Siti atë…

Guardiola kërkon yllin e Realit, Siti hidhet në sulm!

Pep Guardiola dhe Mançester Siti i tij ende nuk janë zgjuar këtë merkato, teksa akoma nuk…

Situata bëhet serioze, oferta nga Anglia tundon Napolin

Aurelio De Laurentis dhe Karlo Ançeloti nuk duan ta shesin Kalidu Kulibali, i cili është ndër…

Mesfushori refuzon Bajernin, “dorëzohen” në Gjermani

Bajerni tentoi deri në fund të siguronte shërbimet e Rodrit, mesfushorit të Atletiko Madrid. Sipas raportimeve…

Guardiola gjen pasardhësin e Kompani, fitohet derbi me Junajtid

Pep Guardiola po kërkon për një zëvendësues të Vinsent Kompani. Belgu u largua drejt Anderlehtit, aty…

“Qytetar” deri në 2024, Siti gjen akordin e rinovimit me lojtarin

Mançester Siti po punon për përforcimin e ekipit dhe rinovimin e kontratave të lojtarëve. Drejtuesit e…

Zbardhet e ardhmja e Zhoao Feliks, Benfikës i plotësohet dëshira

E ardhmja e Zhoao Feliks quhet Mançester Siti. Pep Guardiola është bindur për të lënë 19-vjeçarin…

Sarri “pret  biletën”, Guardiola merkato te Juventusi

Juventusi mund të marrë lajme të mira sot në lidhje me trajnerin e ri. Mauricio Sarri…

Objektiv i përbashkët, Bajerni “stërkëmbës” Guardiolës

Uli Hënës ka premtuar një verë shumë aktive në merkato dhe tepër të zjarrtë për tifozët.…

“Ata janë të çmendur, nuk po luajmë Monopoly”, Bajerni shpërthen ndaj Sitit!

Kohët e fundit në media të ndryshme është përfolur shumë lajmi se Leroj Sane ishte çdo…

“Sezonin e ri do e nisim nga zero”, shuhet ëndrra e Juves për stolin

Juventusi nuk ka zyrtarizuar akoma trajneri e ri. Në vendin e lënë bosh nga Maks Alegri…

Kalimi i Sane te Bajerni? Siti ka një kërkesë “monstruoze”!

  Kryefjala e spekulimeve të merkatos në ditët e fundit ka qenë Leroi Sane. Gjermani pëflitet…

VIDEO | “Mos u largo, ndryshe jemi të mbaruar!”, Siti e pret

Pati të qeshura

Luftë milionash për De Ligt, oferta e fundit të lë pa fjalë!

Matijs De Ligt është mbrojtësi më i kërkuar në Europë për momentin. Kapiteni i Ajakasit i…

“Guardiola te Juventusi? Budallallëk, ja ku gabuan bardhezinjtë”

Pep Guardiola është ëndrra e madhe e Juventusit për stolin. Spanjolli ka edhe dy vite kontratë…

120 milionë euro në tavolinë, yllin e Realit e tundon largimi

Reali përjetoi një ndër sezonet më të dështuara të historisë së saj, ku përveçse nuk fitoi…

Të paparë edhe në aktrim te Siti, video po bën xhiron e internetit

Vitin e kaluar i ndodhi Oleksandër Zinçenkos. Lojtarët e Sitit po festonin titullin kampion dhe ukrainasi…

Ofertë e parefuzueshme, Siti synon të “blindojë” Guardiolën

Pep Guardiola ka edhe dy vite kontratë me Mançester Sitin, me klubin anglez që është gati…

Gjendet pasardhësi i Kompani, Siti pranë akordit me “fiksimin” e Murinjos

Mançester Siti është në kërkim të një qendërmbrojtësi. Largimi i Vinset Kompani, i cili firmosi për…

Surpriza e Kompani, trajner-lojtar te klubi legjendar

Vinsent Kompani zyrtarizoi sot largimin nga Mançester Siti, pas 11 vitesh. Ai do të rikthehet në…

VIDEO | Shokimi i Guardiolës: Sot e gjete të ma bëje këtë pyetje? Po më akuzon?

Mançester Siti u tregua i pamëshirshëm kundër Uotfordit, duke fituar 6-0 në finalen e FA Cup.…

11 vite “dashuri”, çfarë largimi brilant i Vinsent Kompani!

Goli i tij ndaj Lester ishte vendimtar për titullin kampion, por kishte ardhur koha që ta…

Siti dhe Guardiola shkruajnë historinë, plotësohet tripleta e trofeve

Mançester Siti rikthehet të ngrejë trofeun e “FA Cup” pas tetë vitesh pritje. Skuadra e Pep…

Gjithçka e kryer, Siti rrëmben yllin e Atletikos!

Mançester Siti ka nisur të përgatitet për merkaton, madje pak ditë më parë në një prenoncim…

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester…

Guardiola-Juve, më qartë se kaq nuk ka!

Juventusi është në kërkim të një trajneri. Maks Alegri nuk do të ulet më në stolin…

Sterling: Sekreti i Sitit? Një vendim i Guardiolës na ndryshoi!

Mançester Siti fitoi titullin kampion në Premier League dhe ky sezon ka qenë thuajse perfekt për…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online