FOTOGALERI | Akademia model e Mançester Sitit, 150 milionë euro fitim në vetëm tre vite vite

0

Siti është një ndër klubet më të fuqishme në planet. Kampionët e Anglisë nuk kursehen në merkato, duke shpenzuar shumë të mëdha parash për të ndërtuar një skuadër yjesh. Por, një aspekt tjetër ku shkëlqejnë ata, janë dhe rrjeti perfekt i skautimit të talenteve.

Mançester Siti ka arkëtuar 150 milionë euro nga shitjet e lojtarëve të dalë nga akademia e tyre, madje 60 milionë euro janë përfituar nga lojtarë që nuk kanë bërë qoftë dhe një paraqitje për ekipin e parë. Në Fotogalerinë e mëposhtme ka vend edhe për një lojtar me origjinë shqiptare.

Keleçi Iheanaço – Sulmuesi nigerian u shit te skuadra e Lester Sitit në verën e 2017-ës për shumën e 27 milionë eurove. Siti e mori falas vite më parë nga një akademi në Nigeri.
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.