Browsing Tag

Lushnja

Ilir Gjyla: Lushnjën e duan të gjithë, ju tregoj sekretin

Edhe pse ka tre javë pushim nga mbyllja e sezonit të kaluar, te skuadra e Lushnjës nuk është ndjerë kjo pauzë. Stafi teknik e drejtuesit e klubit i kanë bërë planet për sezonin e ri dhe këtë situatë pune e deklaron për SportEkspres.com vetë…

Lushnja, “veterani” Xhafa: Nuk shoh arsye të tërhiqem!

Lushnja, sikurse ka ndodhur zakonisht, nuk ishte pretendente për kreun këtë sezon. Skuadra e drejtuar nga Ilir Gjyla ka në përbërje lojtarë të rinj dhe me eksperiencë dhe këta të fundit kanë qenë të rëndësishëm për renditjen ne pesë ekipet…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme të mirë nga Lezha, ku përballen dy skuadrat që kanë më afër në tabelën e klasifikimit. Besëlidhja do kërkojë tre pikët ndaj Erzenit, skuadër…

Spaho: Objektivin e realizuam, Lushnja dinjitoze deri në fund

Skuadra e Lushnjes e ka arritur synimin e sezonit që në 17 javët e para të Kategorisë së Parë, pasi u rendit në pesë skuadrat e para në Grupin B. Edhe pse janë të qetë sa i përket rrezikut të rënies nga kategoria, lushnjarët nuk mendojnë që…

Besa ngec në Lushnje, “asist” për Bylisin

Lushnja ka fituar pastër në shtëpi përballë Besës së Kavajës, duke marrë një trepikësh të rëndësishëm për një vend në pesëshen e parë dhe duke i dhuruar një “asist” Bylisit. Lagunarët shënuan nga një gol për pjesë. Alushi gjeti golin e…

Rikthehet Kupa e Shqipërisë, malore për Kukësin e Laçin

Mesjava rezervon ndeshjet e dyta të turit të tretë të Kupës së Shqipërisë. Favorite mbeten skuadrat e Superiores, pasi pjesa më e madhe e tyre kanë mundur që të hedhin një hap drejt kualifikimit që në ndeshjen e parë. Duhet të djersinë…

Lushnja mposht bindshëm në miqësore skuadrën malazeze

Skuadra e Lushnjës po kryen fazën përgatitore në Ulqin dhe skuadra verdhjeshile, ka zhvilluar dhe një miqësore sot. Të besuarit e Ilir Gjylës kanë luajtur përballë malazezëve të Mornar, ku kanë marrë një rezultat shumë pozitiv. Lushnja…

Gjyla tregon “sekretin” e fitoreve radhazi

Në 11 javët e luajtura në kampionatin e Kategorisë së Parë, skuadra e Lushnjes ka treguar shumë oshilacione. Në 8 javët e para kishte grumbulluar 8 pikë, ndërsa në tre ndeshjet e fundit ka arritur tre fitore, 9 pikë. Për këtë dukuri,…

Besa rimerr kreun me vuajtje, Veleçiku mposht Burrelin

Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të javës së tetë në Kategorinë e Parë. Në të dyja grupet është zhvilluar nga një takim, që ka mbyllur në këtë ëmnyrë dhe llogaritë e kësaj jave. Në grupin A, Veleçiku ka mundur Burrelin me rezultatin…

Duka nuk i mjafton Elbasanit, Lushnja i mohon fitoren e parë

Elbasani nuk di të fitojë. Edhe pse arriti të shënojë i pari kundër Lushnjës, në fund ka marrë vetëm një pikë, pasi gjithccka u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1. Pika e parë për verdheblutë, që po kalojnë një periudhë shumë të vështirë.…

Barazim e protesta, Tomori e Lushnja shpërdorojnë pa fund

Barazim i drejtë në Berat në derbin e njohur tradicional midis skuadrave fqinje të Tomorit dhe Lushnjës, të cilat kanë treguar në këtë përballje se jo vetëm që kanë bërë ndryshime të shumta në krahasim me një sezon më parë, por edhe se do…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur vonë. Për këtë arsye edhe miqësoren e parë e zhvilloi ditën e sotme kundër Veleçikut fqinj. Edhe koplikasit do të luajnë në të njëjtën kategori me…

Derbi në Lushnjë, Apolonia triumfon me supergol

Lushnja e Apolonia janë ndeshur sot në një miqësore në "Roza Haxhiu" që si zakonisht ka ngjallur interes, edhe pse për fat të keq të dyja këto skuadra janë tashmë në Kategorinë e Parë dhe nuk e kanë forcën financiare për të ndërtuar ekipe…

Gjyla: Nëse je pianist nuk e bën dot gjyqtarin  

Trajneri i Lushnjës Ilir Gjyla është shprehur pas ndeshjes me Laçin se skuadra e tij po snobohet, por ai dhe lagunarët janë ende në kampionat. “Kemi humbur takimin me Laçin. Si dhe me Skënderbeu ne kemi vendosur të aktivizojmë lojtarë të…

Kukësi bën detyrën dhe “arratiset” i dyti

Kukësi bën detyrën ndaj Lushnjen edhe pse nuk ishte një takim dhe aq i lehtë. Kuksianët dominuan në pjesën më të madhe të ndeshjes, por Lushnja në krahun tjetër tregoi dhe një herë se nuk lëshon rrugë aspak dhe bën maksimumin e saj në çdo…

DIREKT/ Balde vjen nga stoli dhe i jep avantazhin Kukësit

Kukësi ka mundësinë që me një fitore ndaj Lushnjes të sigurojë matematikisht pjesëmarrjen në kompeticionet europiane. Kukësi është skuadra më e mirë e momentit në Superiore së bashku me Luftëtarin dhe e ka të palejuar që të gabojë në shtëpi…

Gjyla: Ne nuk bëjmë pazare, ky është futbolli

Ilir Gjyla ka folur për "Supersport” pas ndeshjes me Kamzën. Numri 1 i stolit të Lushnjes ka përgëzuar lojën e të tijve, por ka vënë dhe një herë në dukje faktin se skuadra po ndërtohet për edicionin e ardhshëm. “E kam thënë që në fillim…

Kamza vuan, por ia del ndaj Lushnjes dinjitoze

Kamza merr një fitore të vuajtur por që jep shumë shpresë. Në Stadiumin e Kamzës, pa praninë e spektatorëve, vendosin dy kapitenët Plaku dhe Sefa që ishin autorët e golave. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura si dhe me pak raste…

DIREKT/ Zhbllokohet sfida në Laç, realizojnë vendasit

Dy ndeshje shumë interesante në Lushnje dhe në Laç. Canka ka mundur që të shënojë dy herë në portën e Teutës, por durrsakët mundën që të ngushtonin diferencën falë një 11-metërshi, me Hilën që ishte protagonist. Në ndeshjen tjetër mes Laçit…

Laçi përmbys Lushnjen dhe konfirmohet si forca e tretë

Laçi ka arritur një fitore me shumë vlerë, pasi ka marrë maksimumin e pikëve në transfertën e Lushnjes . Edhe pse nuk ka qenë aspak e lehtë, pasi e gjetën veten në disavantazh. Ishte goli i Pepës që i dha të drejtën e festës vendasve, por e…

DIREKT/ Dzaria gjen golin, festë në Kukës

Në pjesën e dytë ende vijojn me rrjeta të paprekura ndeshja në Kukës, nërsa Kamza ka gjetur sërish golin me anë të Steafn Raçiç, i cili u aktivizua vetëm në 4 minuta para se te realizonte. 65' -  Maikon Eskerda ndali me dorë një top që…

Lushnja në kaos, por Dedja konfirmohet

Moment i zi për Lushnjën, që pas humbjes kundër Vllaznisë ka prekur fundin dhe tashmë vetëm një mrekulli e mban në Superiore. Skuadra është e dobët, pikët mungojnë, besimi është zero dhe tashmë ka edhe polemika të brendshme. Kjo ka…