VIDEO | Tifozët e Lushnjes denoncojnë: Nuk durojmë kërcënime e provokime!

0

Tifozët e Lushnjes kanë denoncuar përmes një video në faqen e tyre ne Facebook se ata janë kërcënuar nga presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj. Akuzat shkojë edhe për drejtuesit e tyre, të cilët nuk i kanë mbrojtur tifozët gjatë këtij momenti.

“Lushnja shquhet për tifozllik dhe për kulture dhe Lushnja nuk shquhet për dhunë. Ama kur ne na provokojnë në shtëpinë tonë, kur ne na kërcënojnë në shtëpinë tonë dhe kur na kërkojnë të na largojnë me forcë nga shtëpia jonë, ne nuk e durojmë dot.

Ne video Besnik Kapllanaj, presidenti i dënuar përjetësisht i Bylisit që kërcënon tifozët e Lushnjes. Ndërkohë Federata kujdeset për sigurinë e tij dhe largon me forcë tifozët e Lushnjes, ndryshe ndeshja mbyllej 0-3 në tavolinë.

Turp për drejtuesit tanë që i servilosen Federatës dhe nuk i dalin në mbështetje tifozëve të tyre si në rastin e sotëm. Sot e kuptuam që edhe ju na e paskeni me hile, edhe ju na e futët pas krahëve.

DELEGATET JANE TE PAPREKSHEM, DELEGATET JU GJAKOSIN NESE I PROVOKON!

MOS NA PROVOKONI!

Lushnja shquhet per tifozllik dhe per kulture dhe Lushnja nuk shquhet per dhune. Ama kur ne na provokojne ne shtepine tone, kur ne na kercenojne ne shtepine tone dhe kur ne kerkojne te na largojne me force nga shtepia jone, ne nuk e durojme dot. Ne video Besnik Kapllanaj, presidenti i denuar perjetesisht i Bylisit qe kercenon tifozet e Lushnjes. Nderkohe Federata kujdeset per sigurine e tij dhe largon me force tifozet e Lushnjes, ndryshe ndeshja mbyllej 0-3 ne tavoline. Turp per drejtuesit tane qe i servilosen federates dhe nuk i dalin ne mbeshtetje tifozeve te tyre si ne rastin e sotem. Sot e kuptuam qe edhe ju na e paskeni me hile, edhe ju na e futet pas kraheve. DELEGATET JANE TE PAPREKSHEM, DELEGATET JU GJAKOSIN NESE I PROVOKON!MOS NA PROVOKONI!

Gepostet von K.S Lushnja am Samstag, 20. Oktober 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.