Edhe me 10 lojtarë, Flamurtari gjen golat dhe pikët në Ballsh

Flamurtari bën detyrën, fiton ndaj Lushnjës dhe tregon se këtë sezon është vërtet ndryshe. Kuqezinjtë fituan…

Flamurtari-Lushnja, supergol vlonjat dhe merr rrugë ndeshja

Java e dytë e Kategorisë Superiore nis sot, me sfidën mes Flamurtarit e Lushnjes. Luhet në…

Çfarë fitohet duke i thënë Lushnjës që je e rënë?!

Çfarë duhet të bëjë një skuadër e ardhur nga kategoria e parë, me një buxhet të…

Bano: Ndeshje e dobët, fajin e kemi vetë për stadiumin

Trajneri i Lushnjes, Artan Bano, është treguar i sinqertë pas humbjes kundër Vllaznisë, duke pranuar se…

Lushnje e dobët, Vllaznia merr 3 pikë komode

Ndoshta ndikoi fakti që nuk u luajt në Lushnje, ose ndoshta e vërteta e hidhur është…

“Mundim Vllazninë dhe përfundojmë stadiumin”

Nënkryetari i Bashkisë së qytetit, Gentian Nushi, ka folur nga Fieri, në prag të sfidës kundër…

Lushnja – Vllaznia, Hasani “e bën sefte”

Sot luhen dy ndeshje në Superiore. Në Fier do të debutojë Lushnja, që nuk e ka…

Canka: Shënoj gol dhe fiton Lushnja

Sulmuesi i lagunarëve është gati për “bombarduar” portat e skuadrave të Superiores, duke filluar që nga…

Lushnja e re, zbardhet lista 100% shqiptare

Drejtuesit e klubit kanë dorëzuar në FSHF listën për sezonin e ri futbollistik Arjan Likja Lushnja…

Hidhen firmat e fundit, Lushnja zyrtarizon edhe Markun

Zyrtarizohen edhe Marku e Vodo. Portieri Bejte thekson se në stadiumin “Loni Papuçiu” skuadra do të…

Lushnja “poker” ndaj Luzit 2008

LUZI 2008 – LUSHNJA 0-4 Shënues: Branica 18’, Sefa 26’, Pepa 85’, Bufasi 88’ LUZI 2008:…

Shtrimi i tapetit të ri, me ritëm të shpejtë

Shtrimi i tapetit të ri në stadiumin “Roza Haxhiu” po ecën me ritme mjaft të shpejta.…

Kaja stërvitet me Lushnjën, sot firmos kontratën e re

Futbollisti kavajas u bashkohet myzeqarëve, duke u bërë përforcimi i radhës për ta. Trajnerit Bano i…

Pepa premton: Golin e parë e shënoj ndaj Vllaznisë

Sulmuesi ka parandjenjën se do të shënojë në premierë, ndërsa mbrojtësi Bizhyti thekson se skuadra ka…

Lushnja ngulmon për Kajën, kërkohet fushë stërvitore

Punimet në stadium kanë bërë që drejtuesit e klubit të kërkojnë në rrethina për një fushë…

Sekretari Zaka: Javën tjetër nis shtrimi i tapetit në Lushnje

Teksa Lushnja do të vazhdojë deri të dielën periudhën përgatitore në Pogradec, sekretari i klubit verdhjeshil,…

Prençi: Lushnjën e zgjodha sepse dua të luaj rregullisht

Mbrojtësi dibran pohon se me skuadrën myzeqare mund të luajë rregullisht dhe dëshiron të japë kontributin…

Pepa i jep zemër Lushnjës: Me këtë frymë, ia dalim!

Sulmuesi lushnjar beson se skuadra do të jetë gati në startin e kampionatit për të përballuar…

Lushnja godet sërish, vjen mbrojtësi Elvis Prençi  

Trajneri Bano fuqizon prapavijën me 24-vjeçarin dibran, që sezonin e fundit u aktivizua me Korabin. Më…

Enea Bitri lë Lushnjen, arsyet nuk zbulohen

Beratasi e ka mbyllur aventurën me ekipin e Banos, por nuk ka pranuar ta bëjë publike…

Dëmtimi, Korreshi rrezikon fazën e parë

Mesfushori Erlind Korreshi rrezikon të qëndrojë gjatë gjithë fazës së parë jashtë fushës së blertë. Lajmin…

Hermes Shkulaku, goditja e radhës te Lushnja

Lushnja nis fazën përgatitore në Pogradec, por dhe afron një mesfushor cilësor. Menjëherë mbas mbërritjes në…

Lushnja, nga miqësorja e Leçes tek aneksi i amortizuar i saj

Lojtarët kanë punuar në kushte shumë të këqija. Ekipi është në pritje të udhëtimit drejt Pogradecit,…

Tifozët merakosen, “Roza Haxhiu” është shkaku

Punimet në stadium po ecin me ritme të ngadalta dhe shumë ndeshje verdhejeshilët do i luajnë…

Analiza e Çelës: Leçen e dominuam në pjesën e parë

Veterani i Lushnjes pranon se humbja erdhi vetëm nga superioriteti fizik i italianëve në 45 minuta…

Humbje e thellë për Lushnjën, Leçe e pret me “poker” golash

Leçe – Lushnja 4-0 Shënues: 50′, 93’ Turketa, 56′ Monako, 86′ Pacili Leçe: Kironi, Çiançio, Kozenza,…

Lushnja drejt Leçes, miqësore 6 mijë euroshe

Sot skuadra e Artan Banos do të përballet me ekipin e italian, nënjë test të ndërmjetësuar…

Rikonstruksioni i stadiumit, me ritmin e… breshkës

Ritmi i ngadaltë i punimeve rrezikon përfundimin e rikonstruksionit të stadiumit në gjysmën tjetër të sezonit.…

Punime në Lushnje, stërvitje dhe gërmime

Në Lushnje po punohet në fushën e stadiumit, që tashmë do të rikonstruktohet tërësisht. Shumë vonë,…

Miqësorja/ Lushnja dhe Laçi ndalen nga… vapa

Barazim në testin e parë të skuadrës së Banos, që provon gjithë lojtarët. Trajneri i Laçit,…

Agim Meto, goditja e radhës për Lushnjën

Fieraku ka dalë dje në stërvitje me skuadrën verdhejeshile, ndërkohë që kanë firmosur edhe Brunild Pepa,…

Allkanjari ikën nga Lushnja, Egnatia në “sfond”

Sulmuesi ka tërhequr letrat dhe është lojtar i lirë. E konfirmon vetë për gazetën. Dy oferta…

Bano zbulon Lushnjen e Superiores

Trajneri i verdhejeshilëve është i sinqertë në ato çka thotë, teksa tregon se baza e ekipit…

Lushnja zbret sot në fushë, priten zhvillime

Trajneri Bano nis përgatitjet me ekipin, ku pritet që pjesa më e madhe  lojtarëve tw vjetshëm…

Lushnja e Superiores, ende “në vend numëro”

E vetmja lëvizje, edhe pse jo zyrtare, është konfirmimi i stafit teknik, por situata mbetet gri,…

U premtuan shumë gjëra, por asnjë punim në stadiumin e Lushnjes

Ditët po kalojnë, ndërkohë që në “Roza Haxhiu” nuk shfaqet asnjë punëtor. Lushnja e detyruar të…

Mone: Nëse Lushnja më do, nuk mendohem dy herë

Mbrojtësi fierak tregon rrugën drejt Superiores dhe bën të qartë se të ardhmen e tij e…

Kamza dhe Lushnja, afat deri në korrik për stadiumet

Si zakonisht, skuadrat që vijnë nga Kategoria e Parë janë shumë larg standardeve për të garuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online