Browsing Tag

Lushnja

Kamza vuan, por ia del ndaj Lushnjes dinjitoze

Kamza merr një fitore të vuajtur por që jep shumë shpresë. Në Stadiumin e Kamzës, pa praninë e spektatorëve, vendosin dy kapitenët Plaku dhe Sefa që ishin autorët e golave. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura si dhe me pak raste…

DIREKT/ Zhbllokohet sfida në Laç, realizojnë vendasit

Dy ndeshje shumë interesante në Lushnje dhe në Laç. Canka ka mundur që të shënojë dy herë në portën e Teutës, por durrsakët mundën që të ngushtonin diferencën falë një 11-metërshi, me Hilën që ishte protagonist. Në ndeshjen tjetër mes Laçit…

Laçi përmbys Lushnjen dhe konfirmohet si forca e tretë

Laçi ka arritur një fitore me shumë vlerë, pasi ka marrë maksimumin e pikëve në transfertën e Lushnjes . Edhe pse nuk ka qenë aspak e lehtë, pasi e gjetën veten në disavantazh. Ishte goli i Pepës që i dha të drejtën e festës vendasve, por e…

DIREKT/ Dzaria gjen golin, festë në Kukës

Në pjesën e dytë ende vijojn me rrjeta të paprekura ndeshja në Kukës, nërsa Kamza ka gjetur sërish golin me anë të Steafn Raçiç, i cili u aktivizua vetëm në 4 minuta para se te realizonte. 65' -  Maikon Eskerda ndali me dorë një top që…

Lushnja në kaos, por Dedja konfirmohet

Moment i zi për Lushnjën, që pas humbjes kundër Vllaznisë ka prekur fundin dhe tashmë vetëm një mrekulli e mban në Superiore. Skuadra është e dobët, pikët mungojnë, besimi është zero dhe tashmë ka edhe polemika të brendshme. Kjo ka…

Sukaj nderon Gjokën dhe Vllazninë, mirupafshim Lushnjë!

Më në fund kthehet Vllaznia, me një fitore 2-0 në Lushnjë dhe me një Xhevahir Sukaj që është kthyer vendimtar si në kohërat e arta. Sulmuesi shkodran vendosi fatet e takimit, por edhe të Ernest Gjokës, pasi trajneri kuqeblu do të…

Disiplina “burgos” Starovën, Radas ia hedh paq

Sulejman Starova ishte protagonist në ndeshjen e fundit me Flamurtarin, për shkak të sjelljes së tij të papërmbajtur, teksa në sekondat e fundit të kohës shtesë u përplas me gjyqtarin Enea Jorgji, pasi ky i fundit akordoi 11-metërsh për…

Lushnja mund Dinamon, Dedja i shqetësuar nga dëmtimet

Sefa nuk luan për shkak të një problemi, ndërsa Gava kthehet me grupin, pasi kaloi dëmtimin Arjan Likja Lushnjarët kanë fituar miqësoren e tretë radhazi gjatë qëndrimit në resortin “Tropikal”. Skuadra e drejtuar nga Hysen Dedja ka…

Lushnja mbetet thatë, Rexhep Memini ikën në Kosovë

Mbrojtësi durrsak ka ikur papritur, duke sjellë pakënaqësi te trajneri Dedja. Ish-lojtari i Kukësit zgjedh Trepçën 89’. Ka nisur provën edhe Allkanjari    Arjan Likja Edhe ai që konsiderohej si afrimi i parë i Lushnjës në merkaton e…

Lushnja gjen miqësoren e dytë, nesër ndaj Besës

Mesfushori Orges Gava ka besim se skuadra do të jetë më e kompletuar dhe më efikase në lojën e saj në vazhdim të kampionatit  Arjan Likja Pas testit me Tomorin, tekniku shkodran i Lushnjës, Hysen Dedja, ka nxituar të gjejë miqësoren e…

Rusi Khacukov dhe Dyca nisin provën te Lushnja

Mbrojtësi Memini zyrtarizohet si afrim i myzeqarëve, të cilët po testojnë këto ditë shumë lojtarë, të cilët duan të veshin fanellën verdhejeshile  Arjan Likja  Rexhep Memini është përfundimisht pjesë e Lushnjës për gjysmën e mbetur…

Dedja: S’heqim dorë nga objektivi i mbijetesës

Në një linjë me trajnerin janë edhe sulmuesit Sefa e Canka, të cilët besojnë se me punë e disa përforcime skuadra do të luajë futboll efikas Arjan Likja Skuadra lushnjare është akomoduar dje në resortin “Tropikal”, ku ka nisur fazën…

Në Lushnjë besojnë, drejtori Hajdari: Nuk dorëzohemi!

Renditja është dramatike dhe merkatoja e janarit nuk ofron deri tani ndonjë lajm shpresëdhënës, por lagunarët nuk duan t’ia dinë Trajneri i verdhejeshilëve Hysen Dedja ka zhvilluar paraditen e djeshme seancën e  dytë stërvitore të këtij…

Dedja nuk preket, Tushe e konfirmon

Kryebashkiaku i premton teknikut të Lushnjës ndërhyrje në merkato dhe një fazë përgatitore dimërore profesionale jashtë vendit Arjan Likja Lushnja e ka mbyllur me humbje vitin 2017, teksa është mposhtur në përballen e së premtes ndaj…

Dedja zbulon: Presim të tjerë të huaj pas një jave

Trajneri i Lushnjës thekson se merkatoja e janarit është e domosdoshme: Kam besim se do t’ia dalim, nëse përforcojmë skuadrën Arjan Likja Një ditë pas humbjes me Skënderbeun në “Roza Haxhiu”, të gjithë kanë qenë të mërzitur, kryesisht…

Suedezët Mesiç e Sherifi nisin provën te Lushnja

Dino Mesiç dhe Granit Sherifi kanë nisur dje stërvitjen me skuadrën lushnjare. Ishte seanca e parë për ta dhe kuptohet që askush nuk mund të japë një mendim të saktë për nivelin e këtyre dy futbollistëve të ardhur nga Suedia, nga…

Dedja: E pafalshme, do flas me drejtuesit

Lushnja u mposht nga Partizani 0-3 dhe pas ndeshjes trajneri Hysen Dedja u shfaq i zhgënjyer në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, teksa paralajmëroi se do të flasë me drejtuesit. “Është një gjendje e rëndë psikologjike. Kemi…

DIREKT/ Laçi përmbys Vllazninë

Kategoria Superiore – Java 13 E diel, më 3 dhjetor, ora 13:00 Vllaznia 1–1 Laçi Shënues: Hasani 6'/ Rexhinaldo 44' (penallti), Lushkja 87' GOLI 6’ – Një harkim nga e djathta shkon te Hasani që fluturimthi  godet dhe gjen rrugën e…

Dedja: Nuk dorëzohemi, bëjmë gabime amatore

Trajneri i Lushnjes beson se skuadra e tij do të bëjë mirë në të ardhmen. Për “Supersport” Hysen Dedja shpreh keqardhje për humbjen me Kamzën, pasi thekson se skuadra e tij mund të kishte marrë pikë në ndeshjen e sotme, për mënyrën sesi…

Vllaznia gjen fitoren e dytë radhazi, Kamza nuk ka të ndalur

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për javën e 12-të të kategorisë Superiore me rezultatin e njëjtë 2-1. Në Kamëz vendasit kanë fituar përballë Lushnjes, duke përmbysur rezultatin që në pjesën e parë. Në ndeshjen…

Ngatërresa te Lushnja, ka pasur akord për shtyrjen  

Artur Çobani, koordinatori i sporteve në Bashki, sqaron se ka pasur një marrëveshjen me FSHF-në dhe Vllazninë për shtyrjen e ndeshjes Arjan Likja Shtyrja e ndeshjes Vllaznia-Lushnja ka sjellë polemika, ku veç skuadrave që…

Canka: Jemi në formë, do marrim pikë ndaj Vllaznisë

Sulmuesin i Lushnjës vlerëson punën e trajnerit Hysen Dedja dhe beson se skuadra është e gatshme për të mos u kthyer mundur nga transferta me shkodranët  Arjan Likja Me një ndeshje kontrolli të zhvilluar paradite, trajneri i Lushnjës,…

Zaka: Rezultatet do vijnë, pushimi erdhi si me porosi

Sekretari i klubit të Lushnjes flet për përgatitjet e ekipit nën drejtimin e Dedjes dhe parashikon një të ardhme më të mirë Arjan Likja Reshjet e shumta që kanë rënë gjatë së martë e kanë detyruar trajnerin e verdhejeshilëve, Hysen…

Zyrtare, Dedja merr drejtimin e Lushnjës

Më në fund, pas shumë ditësh pritjeje, drejtuesit e Lushnjës kanë vendosur për trajnerin e ri, që do të jetë Hysen Dedja. Trajneri shkodran, i cili e ka drejtuar edhe më parë Lushnjën, ka mbyllur gjithçka sot dhe do të nisë menjëherë punën…

Byzhyti: S’ishte momenti për të ndërruar trajner

Mbrojtësi me eksperiencë i Lushnjës mendon se ecuria negative e skuadrës ka ardhur për shkak të kushteve të këqija stërvitore, pa shmangur përgjegjësitë e lojtarëve  Arjan Likja Nga ana e Bashkisë së Lushnjës po mbahet ende pezull…

Lushnja në “udhëkryq”, fati i Banos nuk dihet

Zëra pro dhe kundër largimit të ish-trajnerit, por ende nuk ka një vendim zyrtar. Kryebashkiaku Tushe se ka thënë ende fjalën e fundit, por... Arjan Likja Dorëheqja e Artan Banos nga drejtimi i pankinës verdhejeshile menjëherë pas…

Zaka kërkon kujdes: Fitohet me këmbë në tokë

Administratori i Lushnjes flet para ndeshjes me Laçin, sfidë në të cilën verdhejeshilët do kenë mbështetjen e shumtë të tifozëve Arjan Likja “Më pëlqen dëshira dhe entuziazmi që kanë shprehur futbollistët tanë në lidhje me fitoren e…

Bizhyti: Në Korçë për pikë, frikë vetëm nga gjyqtarët

Mbrojtësi me eksperiencë i formacionit lushnjar, Alban Bizhyti, do të luajë titullar në transfertën e sotme ndaj “Ujqërve të Dëborës”, pasi zëvendëson Xhafën e dëmtuar. Biondi shtatlartë i prapavijës së Lushnjes thekson se ekipi i tij nuk…

Lushnja kërkon “t’i shtojë hallet” Kukësit

Kampionët do të synojnë të hedhin pas krahëve humbjen e fundit përballë Skënderbeut me një fitore. Lagunarët rikthehen në shtëpi dhe nuk duan të zhgënjejnë tifozët Jurgen Zela Në Lushnje do të luhet ndeshja e parë sezonale. Tifozeria…

Lushnja ende në pritje, nesër vendoset për stadiumin

Verdhjeshilët presin që me Kukësin të luhet në shtëpi, megjithatë ende nuk ka ardhur përgjigja vendimtare Pas barazimit të marrë në ndeshjen e fundit me Partizanin, në Lushnje është rritur besimi se javët në vijim mund të sjellin të…

Mesazhi i Ruços: Barazimi ndaj Partizanit, për skeptikët

Mesfushori i skuadrës verdhejeshile u drejtohet të gjithë atyre që nuk besojnë te Lushnja, ndërkohë që parashikon një të ardhme më të mirë Arjan Likja Lushnjarët vazhdojnë të stërviten prapa fushës ndihmëse të njërës prej…

Lushnje, ki pak më shumë besim!

Partizani-Lushnja 0-0! U fol e u stërfol për krizën e Partizanit, për problemet, për sulmin që nuk shënon, për fajtorët... Por, ishte edhe një kundërshtar në fushë, që meriton respekt. Lushnjën e kemi llogaritur të zbritur nga kategoria, jo…

Bano: E pandershme, na kanë dënuar para kohe

Trajneri i Lushnjës, Artan Bano, proteston ashpër. Sipas tij, në ndeshjen kundër Kamzës arbitrimi ishte krejtësisht kundër dhe duket sikur Lushnja është dënuar që tani me rënie nga kategoria. “Ky ekip nuk e meriton të jetë në këtë…

Bano: E dhuruam ndeshjen, e pafalshme!

Trajneri i Lushnjës, Artan Bano, duke folur në emisionin “Gol pas goli” në Supersport, nuk e ka fshehur dëshpërimin për humbjen ndaj Flamurtarit. “Mendoj se është e njëjta situatë, problemi është psikologjik dhe skuadra nuk i ruan dot…