Browsing Tag

Spanjë

Sadiku në listën e largimeve, por Levante e mirëpret

Armando Sadiku është rikthyer në grumbullim me skuadrën e Levantes. Sulmuesi shqiptar u bashkua me vonesë me ekipin valencian për shkak se klubi i dha leje të qëndronte disa ditë më shumë pushim për shkak të angazhimit me kombëtaren…

VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me doemos këtë takim, duke parë dhe triumfin e Spanjës 3-0 përballë Polonisë. Edhe pse e dominuan takimin, goli erdhi vetëm në minutën e…

VIDEO | Kieza madhështor, Italia e nis Europianin me festë

Përfaqësuesja U21 e Italisë e ka filluar në mënyrë perfekte rrugëtimin e saj në Europianin e 21-vjeçarëve. “Axurrët” përmbysën Spanjën duke mbyllur 90-minutëshin me rezultatin 3 – 1. Protagonisti i mbrëmjes ishte sulmuesi i Fiorentinës…

40 milionë euro për 128 minuta, Malkom drejt largimit

Më 24 korrik të vitit të kaluar, Barcelona pagoi 40 milionë euro për të blerë kartonin e futbollistit brazilian Malkom nga klubi  i Bordosë. Që nga ai moment kanë kaluar tetë muaj dhe me siguri të dyja palët janë të zhgënjyera. Malkom ka…

Çmenduri amerikane, Valencia akuzohet për simbolin historik

Skuadra spanjolle e Valencias është përfshirë në një konflikt ligjor me kompaninë e njohur amerikane “DC Comics”, pasi këta të fundit kanë paditur klubin e futbollit për shkak të logos së tyre të re. Për të festuar 100 vjetorin e klubit,…

Nuk ka mrekulli për Reus, La Liga fundos katalanasit!

Komisioni i disiplinës  pranë La Ligës nuk ka treguar mëshirë ndaj klubit Reus Deportu, duke e dënuar me tre vite pezullim nga futbolli profesionist dhe 250 mijë euro gjobë. Me marrjen e këtij vendimi, lojtarëve u jepet e drejta të…

Ronaldo rikthehet në Madrid, milionat e shpëtojnë nga burgu

Kristiano Ronaldo është kthyer sot në Madrid, por jo te Reali. Sulmuesi i Juventusit është paraqitur në gjykatë i shoqëruar nga bashkëshortja Xheorxhina Rodrigez për akuzat e shtetit spanjoll për evazion fiskal. Portugezi u akuzua nga një…

Real apo Siti? Të gjithë presin vendimin e Brahim Diaz

Brahim Diaz është kthyer në qendër të vëmendjes te Mançester Siti. Vetë trajneri Pep Guardiola foli për të ardhmen e sulmuesit 19-vjeçar, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Trajneri spanjoll tha se klubi është i gatshëm të…

Vjen oferta e parë për Lopeteguin, por Reali i prish punë

Hulen Lopetegui mbetet një trajneri i kërkuar në nga klubet europiane, pavarësisht eksperiencës së dështuar te Real Madrid, ku nuk zgjati më shumë se katër muaj.  Por, vetëm dy ditë nga shkarkimi kanë mjaftuar që në tryezën e Lopeteguit të…

Karvahal e thotë hapur: Nuk e lë futbollin pa luajtur në Angli

Dani Karvahal është rikthyer prej vitesh në një lojtar stabël në formacionin e Real Madrid, që është dhe klubi ku spanjolli u formua që në moshën 10-vjeçare. Në një intervistë për medien peruane “Libero”, Karvahal tha se në të ardhmen do të…

Koha për rinovim, Barcelona ndryshon logon

Ditën e sotme klubi i Barcelonës ka prezantuar dizajnin e ri të logos së skuadrës. Studio dizenjuese që ndërtoi logon e re ka përfituar rreth 800000 euro. Ndryshimet janë minimale, por në dizajn detajet janë ato që bëjnë diferencën. Pas…

Koentrao i bën shantazh Realit: Më paguani ose…

Fabio Koentrao është ende një lojtari i Real Madrid. Drejtuesit e ekipit spanjoll ia kanë bërë të qartë lojtarit se ai nuk është më në planet e tyre dhe e kanë përjashtuar nga stërvitja. Por, portugezi nuk pranuar që ta “heqin qafe” kaq…

Tolerancë zero në Spanjë, Federata lë pa stadium Sociedadin

Skenat e shëmtuara të ndeshjes midis Barcelonës dhe Vajadolidit kanë shkaktuar një tërmet në futbollin spanjoll.  Tapeti në gjendje të mjerueshme i ekipit të sapo ardhur në Primera Divizion vuri në lëvizje federatën spanjolle, që mori masa…

Alonso i pandashëm nga futbolli, Perez e rikthen te Reali

Ksabi Alonso nuk mund të rrinte për shumë larg sportit që i ka dhuruar gjithçka çmund të imagjinonte. Ish-mesfushori i Real Madrid, Bajern  dhe shumë skuadrave të tjera ka filluar ditën e djeshme karrierën e tij në rolin e trajnerit. Ka…

Zyrtare: VAR-i në Superkupë, “dorëzohet” Spanja

Nga të gjithë kampionatet më të forta të Europës, Spanja dhe Anglia nuk e kishin përdorur sistemin VAR deri më tani. Por edhe në vendin iberik janë dorëzuar. Në një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, federata spanjolle e futbollit…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online