Alonso i pandashëm nga futbolli, Perez e rikthen te Reali

Ksabi Alonso nuk mund të rrinte për shumë larg sportit që i ka dhuruar gjithçka çmund të imagjinonte. Ish-mesfushori i Real Madrid, Bajern  dhe shumë skuadrave të tjera ka filluar ditën e djeshme karrierën e tij në rolin e trajnerit.

Ka qenë pikërisht Real Madrid,  klubi që i ka dhënë spanjollit mundësinë për të “futur këmbët” në këtë fushë të re. Alonso do të drejtojë ekipin U13 të skuadrës madrilene. Nuk është hera e parë që “Los Blancos” u beson ish-yjeve të ekipit një vend si trajnerë në akademinë e tyre të suksesshme. Të njëjtin fat ka pasur dhe Zinedin Zidan, Ruben De La Red dhe Guti.

Në videon e mëposhtme Alonso prezantohet me nxënësit e tij të parë në ambientet e akademisë madrilene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online