VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me doemos këtë takim, duke parë dhe triumfin e Spanjës 3-0 përballë Polonisë. Edhe pse e dominuan takimin, goli erdhi vetëm në minutën e 44’ të takimit, me anë të mesfushorit të talentuar Nikolo Barela.

Belgjikë U21 – Italia U21  0-1
Barela 44’

Nga ana tjetër Spanja dhuron spektakël në 45 minutat e para, ku ka shkërmoqur Poloninë, duke hedhur një hap të sigurt drejt gjysmëfinaleve. Golat e Fornals, Ojarzabal dhe Fabian Ruiz bërë “La Rojan” me krahë…

Spanjë U21 – Poloni U21   3-0
Fornals 17’, Ojarzabal 35’, Ruzi 39’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online