Fanella më e çuditshme në planet, klubi spanjoll i çudit të gjithë

0

Përgjatë viteve klubet gjysmë-profesioniste në Spanjë kanë çuditur mbarë botën me dizenjot e çuditshme të fanellave. Siç duket midis drejtuesve të klubeve ekziston një garë e fshehtë, se kush arrin të veshë ekipin me fanellën më të çmendur, pasi shpjegim tjetër nuk mund të ketë.

Skuadra më e fundit spanjolle që ka prezantuar një uniformë që të ngelet në memorie është Zamora, klub që militon në kategorinë e katërt spanjolle. Në fanellën e re të Zamorës, dizenjuesi ka vënë një skicë të sistemi kardiovaskular të njeriut, ndoshta për të treguar që këtë punë e ka bërë me të vërtetë me zemër.

“Shume faleminderit për dashurinë e shfaqur dhe për kritikat konstruktive. Futbolli, si jeta, është inovacion dhe rrezik. Dhe ne rinovohemi dhe rrezikojmë për të qëndruar gjallë”, shkruan klubi spanjoll në faqen zyrtare në “Instagram”.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online