Pesë muaj dhe asnjë gol, Borrielo lë futbollin për një arsye të çuditshme

0

Marko Borrielo është një emër i njohur i futbollit italian, por me karrierën e tij drejt perëndimit, emri i tij është dëgjuar shumë rrallë. Sulmuesi nuk pranonte të mbyllte karrierën në fundin e sezonit të shkuar dhe firmosi për skuadrën e UD Ibiza, që militon në kategorinë e tretë spanjolle.

Te skuadra spanjolle, qëndroi 5 muaj, luajti vetëm shtatë ndeshje dhe nuk shënoi asnjë gol. Këto statistika shumë negative bënë që Borrielo të tërhiqet nga futbolli dhe me anë të një postimi në Instagramin e tij zyrtar, konfirmoi gjithçka.

“Dua të falënderoj të gjithë për mbështetjen. Ka ardhur koha që unë të ndërpres gjithçka dhe dua të falënderoj klubin për mundësinë që më ka dhënë. Por iu premtoj tifozëve se unë nuk largohem nga ky klub që më besoi dhe do të jem pranë presidentit, për të ndihmuar ekipin në fushën e marketingut”,- ishin disa nga fjalët e Borrielos.

 

View this post on Instagram

 

Cari amici, vi comunico di aver risolto, di comune accordo con la Società, il contratto per prestazioni sportive che mi legava all’ @ibizaud Con l’occasione rivolgo i miei più sinceri ringraziamenti al Presidente Amadeo Salvo e a tutto lo staff, oltre che alla città di Ibiza. Faccio inoltre un grande in bocca al lupo alla squadra, del quale resterò sempre tifoso. Anche per questo ho deciso di risolvere anticipatamente il contratto, al fine di consentire alla società di operare nel migliore dei modi sul mercato invernale per il perseguimento degli obiettivi prefissati. Termina pertanto la mia avventura calcistica in città, ma proseguirà il progetto sportivo con l’U.D. Ibiza. Resterò quindi al fianco del Presidente, dal quale ho il desiderio di apprendere quanto più possibile in vista della mia prossima esperienza professionale. Vi saluto tutti e a presto. Marco Borriello

A post shared by Marco Borriello (@marcoborriello) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online