VIDEO | Roshi i jep fund pritjes 1-vjeçare, shënon në Rusi

Odise Roshi i ka dhënë tri pikët skuadrës Ahmat Groznit në takimin e sotëm kundër Orenburg,…

“Mikpritje” raciste, ultrasit rus s’kanë mëshirë për Malkom

Sulmuesi brazilian Malkom u bë blerja rekord e klubit të Zenit të Shën Petersburgut. Drejtuesit e…

40 milionë euro për Barçën, braziliani prezantohet në Rusi

Kampionët e Rusisë shpenzojnë shumën rekord

40 milionë euro nga Rusia, Dortmundi shet dy sulmuesit

Borusia Dortmund po finalizon shitjet e Andre Shyrrle dhe Maksimilian Filip. Dy futbollistët gjermanë kërkohen nga…

Derbi rus për sulmuesin e Interit, vijnë dy oferta

Sulmuesi rumun George Pushkash ka tërhequr interesin e shumë klubeve nëpër Europë pas paraqitjeve të mirë…

Akhmati e mbyll me fitore, Berisha i papërmbajtshëm

Akhmat Grozni ka zhvilluar ditën e sotme miqësoren e fundit në tokën austriake. Ekipi ku bëjnë…

“Më emocionuat në periudhë të vështirë”, Markizio i prek të gjithë

Vetëm një vit ka zgjatur aventura ruse e Klaudio Markizios. Mesfushori u largua verën e kaluar…

Lideri çeçen mllef ndaj të huajve, Balaj dhe Roshi duhet të shqetësohen

E ardhmja e Bekim Balajt dhe Odise Roshit duket gjithmonë e më larg skuadrës së Ahmat…

Tetë muaj punë dhe durim, Roshi rikthehet në tapet

Odise Roshi është kthyer të luajë në një ndeshje zyrtare thuajse tetë muaj pas dëmtimit të…

Flamuri i Kosovës tërbon Serbinë, klubi i Berishës bie pre e presionit politik

Ahmat Arena është stadiumi i ekipit rus të Ahmat Groznit, ku luajnë Bernard Berisha, Odise Roshi…

Shtatë muaj pritje, Roshi drejt rikthimit në Çeçeni

Odise Roshi nuk luan me skuadrën e Ahmat Groznit prej më shumë se shtatë muajsh. Një…

I “droguar” pas futbollit, 37-vjeçari Pavliçenko tani futbollist amator

Shumë prej jush mund ta mbajnë mend sulmuesin rus Roman Pavliçenko. Sulmuesi shkëlqeu në turneun “Euro…

VIDEO | Arbitri i “jep një dorë” skuadrës së Balajt, por drejtësia rivendoset për çështje sekondash

Rubin Kazan u ndesh sot me Akhmatin, takim ky i vlefshëm për Premier Ligën ruse. Të…

Kokorin e Mamaev nuk i ndahen burgut, gjykata ruse s’ka mëshirë

Dyshja e futbollistëve rus, Alekandr Kokorin dhe Pavel Mamaev po kalojnë një moment tejet të  vështirë,…

Kur politika ndërthuret me futbollin, Ukraina përjashton mbrojtësin e Zenitit

Qendërmbrojtësi ukrainas Jaroslav Rakitski u transferua një javë më parë nga Shaktar Donetsk te Zenit Shën-Petersburg…

PSG me sytë nga Rusia, gati çeku 35 milionë eurosh

Te klubi i PSG-së po nxitohen për të përforcuar repartin e mesfushën. Në janar nga kampionët…

Kokorin e Mamaev i rikthehen futbollit, por kundërshtarët janë… rojet e burgut

Dyshja e njohur e futbollistëve rus, Aleksandër Kokorin (Zenit) dhe Pavel Mamaev (Krasnodar) ndodhen prej dy…

Festë për Balajn dhe Berishën në Çeçeni , ditë “jo” për Durmishajn

Akhmat Grozni ka fituar me rezultatin 2 – 0 ndaj Arsenal Tulës, duke e mbyllur kështu…

Futbolli rus në zi, “mjegull” rreth vdekjes së lojtarit të Lokomotivës

Futbolli rus është në zi për vdekjen e lojtarit të  Lokomotivës së Moskës, Aleksei Lomakin. 18-vjeçari…

Tensionet “Ukrainë – Rusi”, rrezikohet transferta e Arsenalit

Tensionet e fundit ushtarake midis Ukrainës dhe Rusisë mund të bëhen shkak për anulimin e takimit…

Të gjithë duan të presin River-Boka, propozimi i fundit është… “shumë i ftohtë”!

Institucioni qeverisës i futbollit në Amerikën e Jugut, “COMEBOL”, ka njoftuar se takimi i dytë i…

VIDEO | Gjermania “zbavitet” me Rusinë, Runi e mbyll njëherë e mirë me Anglinë

Gjermania e ka pasur shumë të lehtë të mund Rusinë në miqësoren e zhvilluar sot në…

I mbytur në para por i pashpresë, Song rrëfen makthin që kaloi në Rusi

Nga larg mund të mendohet se jeta e një futbollisti të niveleve elitare është një parajsë,…

Merkato edhe në kombëtare, Rusia i rrëmben një sulmues Brazilit

Shumë futbollistë brazilian kanë përfaqësuar kombëtare të vendeve të tjera. Një fenomen ky që ndodh që…

Futbolli e ka një fund, legjenda ruse var këpucët pas 19 vitesh

Sulmuesi i njohur rus, Andrei Arshavin ka varur këpucët në gozhdë, duke lënë pas një karrierë…

Kartoni i kuq i Paredes dhe shpërthimi i rusëve: Ja shkaku i ndërhyrjes me qëllim!

Në futboll ka raste të ndryshme kur një lojtar vendos të ndëshkohet me karton të verdhë…

Vjen oferta e parë për Lopeteguin, por Reali i prish punë

Hulen Lopetegui mbetet një trajneri i kërkuar në nga klubet europiane, pavarësisht eksperiencës së dështuar te…

Karrera shtron darkën e lamtumirës, ish-kapiteni nuk ia fal përjashtimin

Masimo Karrera u shkarkua nga puna si trajneri i Spartakut të Moskës, pas tri vitesh mjaft…

“Khabib vs Mayweather” thuajse e kryer, rusi gjen arenën perfekte

Khabib Nurmagomedov ka thyer heshtjen duke reaguar për duelin e boksit, që përflitet se mund të…

UEFA nuk toleron, rusët përjashtohen për dy sezone

Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA ka vendosur të dënojë me dy vite pezullim nga Champions…

VIDEO / Rrahu dy persona, sulmuesi i Zenit në arrati nga policia

Karriera e sulmuesit të kombëtares ruse Aleksandër Kokorin ka marrë një kthesë 180 gradë brenda 24…

Transferta më e gjatë në botë, në kategorinë e dytë ruse vendosin rekord

Shpesh trajnerët e ekipeve nëpër Europë ankohen për lodhjen që ekipet e tyre kanë nga udhëtimet…

VIDEO / Dy yjet e kombëtares ruse rrahin me karrige zyrtarin, policia hap hetimet

Video e një sherri po bën xhiron e botës nëpër të gjitha mediet sportive. Protagonistët e…

Përdori kokainë,  Eremenko rikthehet të luajë pas dy vitesh pezullim

Në 6 tetor të vitit 2016, UEFA lajmëroi federatën holandeze për një pezullimin 2-vjeçar të mesfushorit…

Eder sërish hero, kësaj radhe shënon golin e vitit në Rusi

Sulmuesi portugez, Eder, do të mbahet mend gjatë për golin e tij në finalen e Euro…

VIDEO / Futbollisti i kombëtares ruse në telashe, gruaja e “kap mat” në sauna

Denis Glushakov, mesfushori i kombëtares ruse dhe Spartakut të Moskës, po kalon një moment shumë delikat…

Abramoviç i gatshëm të shesë Çelsin, ja sa kërkon biznesmeni rus

Miliarderi rus, Roman Abramoviç, është shumë pranë shitjes së klubit të Çelsit. Lajmi bëhet i ditur…

“Zverdhen” shqiptarët e Serie B, Gavazaj sërish spektator në Rusi

Sot janë zhvilluar ndeshjet e javës së katërt të Serie B. Skuadrat ku aktivizohen Ledian Memushaj,…

Terri shtang Rusët, gruaja i bllokon transferimin

Kalimi i Xhon Territ te skuadra e Spartakut të Moskës ishte thuajse një fakt i kryer.…

Zyrtare/ Markizio zyrtarizohet te klubi i ri, por falë ndërhyrjes nga “lart”

Klaudio Markizio i ka dhënë fund pritjes disa javore. Ish-mesfushori i Juventusit pati shumë oferta në…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online