Përdori kokainë,  Eremenko rikthehet të luajë pas dy vitesh pezullim

Në 6 tetor të vitit 2016, UEFA lajmëroi federatën holandeze për një pezullimin 2-vjeçar të mesfushorit Roman Eremenko. Arsyeja pas këtij dënimi ishte përdorimi i kokainës nga ana e futbollistit ruso-finlandez.

Shumë vetë menduan se fantazisti, që asokohe luante me CSKA-në dhe cilësohej si një ndër lojtarët më të mirë të kampionatit rus, i kishte larë duar me futbollin. Por, Eremenko nuk u dorëzua. Gjatë dy viteve të pezullimit 31-vjeçari është stërvitur rregullisht  dhe gjatë verës klubi i Spartakut të Moskës ra dakord për t’i dhënë një kontratë.

Sot në minutën e 63-të në trasnfertën në Siberi ndaj Jenisej Kransnojarsk, Eremenko u rikthye të luajë një ndeshje zyrtare pas më shumë se 700 ditësh. Nw fund Spartaku fitoi me rezultatin 2-3 me një gol në limite Sigurisht nuk ka se si të jetë ai i mëparshmi, por klasi i tij mbetet i pakundërshtueshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online