Tetë muaj punë dhe durim, Roshi rikthehet në tapet

Odise Roshi është kthyer të luajë në një ndeshje zyrtare thuajse tetë muaj pas dëmtimit të pësuar në shtatorin e vitit të kaluar. Mesfushori anësor u aktivizua në minutën e 87-të në transfertën e djeshme të Ahmat Groznit ndaj Orenburgut, ndeshje që u mbyll me fitoren 3 – 1 të klubit çeçen.

Rikthimi i Roshit është një lajm i mirë për kombëtaren shqiptare, që në muaj e fundit e ka ndjerë shumë mungesën e futbollistit fierak.

Kampionati rus ka dhe tetë ndeshje deri në përfundim. Takimet e mbetura do të jenë shumë të rëndësishme për 27-vjeçarin, pasi kontrata e tij me Ahmatin mbaron në përfundim të këtij sezoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online