Kokorin e Mamaev nuk i ndahen burgut, gjykata ruse s’ka mëshirë

Dyshja e futbollistëve rus, Alekandr Kokorin dhe Pavel Mamaev po kalojnë një moment tejet të  vështirë, pasi ndodhen në paraburgim prej gati katër muajsh. Telashet për dy yjet e përfaqësueses ruse filluan kur ata rrahën dy persona të ndryshëm brenda pak orësh në fillim të muajit tetor.

Të dy lojtarët po festonin me përvjetorin e shoqërisë së tyre dhe sigurisht në mënyrë tipike ruse, alkooli s’kishte si të mungonte. Në dehje e sipër ata dhe rrahën një shofer dhe më pas radhën  e pati një shtetas me tipare aziatike.

Ky i fundit rezultoi të ishte një drejtues i lartë në ministrinë e transportit. Pamjet filmike bënë xhiron e botës dhe autoritet ruse u vunë menjëherë në ndjekje të dy futbollistëve. Së fundmi gjykata e Moskoës vendosi shtyrjen e seancës përfundimtare deri më datë 8 prill, çka e zgjat periudhën e tyre të paraburgimit në gjashtë muaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online