VIDEO / Rrahu dy persona, sulmuesi i Zenit në arrati nga policia

Karriera e sulmuesit të kombëtares ruse Aleksandër Kokorin ka marrë një kthesë 180 gradë brenda 24 orëve. Futbollisti 27-vjeçar së bashku me lojtarin e Krasnodarit dhe njëkohësisht shokun e tij ngushtë Pavel Mamev, rrahën dy persona në mëngjesin e të martës.

Dy incidentet ndodhën në harkun e një ore dhe nuk kishin lidhje me njëri tjetrin. Klubet e Zenitit dhe Krasnodarit anuluan kontratat e të dy lojtarëve, ndërsa policia ka hapur hetimet dhe ka lëshuar urdhër arresti për të dy lojtarët.

Mediet ruse raportojnë se Mamaev është paraqitur vetë në një prej stacioneve të policisë së Moskës, ndërsa ende nuk ka gjurmë nga Kokorin, i cili tashmë është shpallur një person në kërkim. Vlen për t’u përmendur se Kokorin është një ndër lojtarët më të paguar në kampionatin rus dhe do të ishte në Botëror, po të mos ishte një për një dëmtim të rëndë në ligamentet e gjurit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online