Tensionet “Ukrainë – Rusi”, rrezikohet transferta e Arsenalit

Tensionet e fundit ushtarake midis Ukrainës dhe Rusisë mund të bëhen shkak për anulimin e takimit midis Vorksla Poltavës dhe Arsenalit. Ndeshja e programuar të luhej ditën e nesërme në qytetin Poltavës u zhvendos në kryeqytetin ukrainas Kiev me urdhër të UEFA-s.

Vendimi i parlamentit ukrainas për vënien në fuqi të ligjit martial në disa provinca ka shqetësuar zyrtarët e UEFA-s, të cilët janë munduar të shmangin anulimin e takimit të vlefshëm për fazën e grupeve të Europa League.

Në një lajmërim të fundit, UEFA , ka bërë të ditur se është duke monitoruar situatën në Ukrainë dhe në rast përkeqësimi të situatës midis dy shteteve në konflikt, takimi nuk do të luhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online