Eder sërish hero, kësaj radhe shënon golin e vitit në Rusi

0

Sulmuesi portugez, Eder, do të mbahet mend gjatë për golin e tij në finalen e Euro 2016-ës, që i dha trofeun përfaqësueses luzitane. Prej dy vitesh Eder luan në kampionatin rus me skuadrën e Lokomotivës së Moskës

Ditën e djeshme, 30-vjeçari shënoi një gol fenomenal në takimin e Kupës së Rusisë ndaj skuadrës së Baltikës. Një finalizim fantastik me një gjysmë rrofeshatë në ajër dhe nga një largësi e konsiderueshme. Jo keq për një lojtar që kishte që nga fillimi i sezonin pa gjetur rrugën e rrjetës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.