Browsing Tag

Osmani

Tjetër zyrtarizim te Tirana, radhën e ka mbrojtja

Tirana është skuadra më aktive shqiptare në këtë merkato. Bardheblutë janë përforcuar ndjeshëm këtë dritare transferimi dhe duket se nuk kanë ndërmend të ndalen. Sot, menjëherë pas miqësores kundër Renovës, është zyrtarizuar mbrojtësi Tefik…

Osmani: Humbja në Laç i vë kapakun, fitojmë në Vlorë

Kapiteni i Teutës, Tefik Osmani, beson se skuadra e tij do fillojë kthesën duke filluar nga takimi i së mërkurës ndaj Flamurtarit në Vlorë. Në intervistën për “RTSH SPORT”, futbollisti i durrsakëve u shpreh i bindur se skuadra ka një grup…

Rokadë dhe sytë nga Vajushi, Shkëmbi mendon për Skënderbeun

Teuta u shkëput nga dy vendet e kreut fundjavën e hskuar, duke pësuar një humbje përballë Luftëtarit me rezultatin minimal 1-0. Në sfidën përballë gjirokastritëve, Shkëmbi bëri pa shërbimet e kapitenit Tefik Osmani, i cili ka qenë një ndër…

Osmani tradhtar? Mesazh i koduar për tifozët e Skënderbeut

Tefik Osmani la në verë skuadrën e Skënderbeut, për të nisur një aventurë të re te Teuta. Mbrojtësi është një prej lojtarëve më të rëndësishëm të skuadrës së Bledi Shkëmbit. Nuk ishte një vendim edhe aq i lehtë për të ndryshuar ambient,…

Paralajmërimi i Tefik Osmanit: Shumë shpejt do flas…

Tefik Osmani është një ndër ata futbollistë të Superiores që është shumë aktiv në rrjetet sociale. Mbrojtësi korçar poston shpesh fotot e video humoristike dhe nganjëherë ndonjë ngacmim për kundërshtarët kur situata është e nxehtë. Por,…

ZYRTARE/ Teuta prezanton ish-mbrojtësin e Skënderbeut

Ashtu siç pritej, Tefik Osmani do të jetë pjesë e Teutës në sezonin e ri. Mbrojtësi është bindur nga trajneri Bledi Shkëmbi që ta vijojë karrierën në qytetin bregdetar. Siç dihet Shkëmbi dhe Osmani kanë raporte shumë të mira mes tyre dhe…

Osmani mungon të shtunën, por ka edhe lajme të mira

Skënderbeu nuk mori më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së dytë ndaj Kamzës, por është vetëm fillimi dhe ky hap fals mund të kalojë shumë shpejt, pasi ndeshja e radhës është në prag. Skënderbeu ka probleme në prapavijë për takimin e së…

Rrezikojnë Osmani-Jashanica, ja si ndryshon formacioni!

Dy mbrojtësit nuk e përfunduan ndeshjen në Kiev dhe me shumë mundësi nuk do të luajnë të hënën. Trajneri Ilir Daja do të bëjë disa lëvizje Skënderbeu i transfertës së Kamzës do të ketë disa ndryshime në formacion. Pas ndeshjes me Dinamon…

Osmani guxon: Skënderbeu do jetë surpriza e grupit

Mbrojtësi me shumë përvojë i korçarëve beson shumë se skuadra e tij është në gjendje t’i përgjigjet çdo kundërshtari dhe të marrë rezultate pozitive Leonard Trebicka “Oreksi vjen duke ngrënë” dhe korçarët janë mirë në këtë drejtim.…

Osmani u dënua 8 ndeshje, por luan me Flamurtarin?

Korçarët e apeluan dënimin që në atë kohë. Mësohet se dënimi u ul në 4 ndeshje, 2 nga të cilat kanë kaluar, 1 lahet me Mamurrasin dhe e fundit shlyhet me pagesë  Të gjithë e mbajnë mend ndeshjen e 20 majit mes Kukësit dhe Skënderbeut.…

Osmani sukses mes lotësh: Ua dedikoj prindërve të mi!

Tefik Osmani njihet për batutat që e karakterizojnë. E nisi me humor intervistën pas suksesit të arritur ndaj Dinamos së Zagrebit, por e mbylli në lot. Në fakt, në mendje i erdhi një nga tifozët dhe nga përkrahësit e tij që kur ka nisur…

Tefik Osmani: Të shpalleshim kampionë, kalonim në grupe

Tefik Osmani, lojtari me eksperiencë i Skënderbeu, mbrëmjen e djeshme foli para kamerave të Supersport në emisionin “Zona Gol”, teksa nuk mund të mos flitej për gjykimin. Këtë fundjavë kanë nisur kampionatet më të rëndësishme në botë,…

Trajneri Osmani: Urime Milanit, nuk ishim në nivelin e duhur

Qatip Osmani shkëmbeu fanellat e dy klubeve me përfaqësuesin e Milanit, ish-mbrojtësin e njohur Filipo Gali, ndërsa pas ndeshjes e pranoi qetësisht humbjen e thellë. Trajneri i Shkëndijës evidentoi superioritetin e Milanit pas humbjes…

Kushtrimi i Tefik Osmanit: Tifozë, së bashku ia dalim!

Korçari beson se me një “Elbasan Arena” plot e përplot Skënderbeu do ia dalë t’i kalojë çekët e Mladës Leonard Trebicka Pas mbërritjes në Korçë, futbollistët e Skënderbeut duket se janë sërish optimistë, pavarësisht humbjes 2-1 në…

Osmani: Parashikuan rënien, të na kërkojnë falje

Tefik Osmani nuk merret shumë me faktin se iu hoq një titull kampion, por zbraz inatin mbi ata që parashikuan rënien e Skënderbeut një kategori më poshtë. Mbrojtësi i Skënderbeut ka postuar në Facebook foton e Skënderbeut kampion, duke…

Ditëlindja e një kampioni, gëzuar Osmani!

Këtë radhë festa e ditëlindjes nuk ishte me trofe, sepse pas dy vitesh të arta në Korçë, Tefik Osmani është detyruar ta mbyllë sezonin duarbosh. E megjithatë, edhe 32-vjetori i lindjes e gjen Tefikun “top”, një futbollist i aftë të bëjë…

Osmani, Partizani në horizont?

Partizani po punon me dy pista në merkato. Luçiano Moxhi ka marrë përsipër zgjedhjen e futbollistëve nga jashtë vendit, ndërsa brenda Shqipërisë po punohet me disa lojtarë të ndryshëm. Në skenë kanë dalë emrat e Takut, Teqjes dhe së fundmi…