Kamza-Skënderbeu nis pas pak, Osmani i gëzohet mungesës së Plakut

0

Me start në orën 16.00, Kamza do të luajë ndeshjen e parë zyrtare në fushën e vet për këtë sezon,kur të presë Skënderbeun, që ka mahnitur këtë verë në kupat e Europës.

Te Kamza do të mungojë Sebino Plaku, i cili është në Poloni për gjyqin e vjetër me Slask, po mungon edhe vlonjati Idrizaj, i dëmtuar.

Mungesa e Plakut gëzon korçarët, që edhe vetë kanë mungesa, duke nisur nga Tefik Osmani, i cili u dëmtua në Kiev. Mbrojtësi i njohur në minutat para ndeshjes deklaron për Supersportin: “Për fat të keq, kampionati im nuk ka nisur ende. Megjithatë, e nisëm kampionatin me fitore dhe jam optimist edhe për ndeshjen e sotme.

“Natyrisht, mungesa e Plakut te Kamza është një avantazh i vogël për ne, sepse gjithnjë kur një skuadre i mungon një titullar i rëndësishëm është një favor për kundërshtarin. Synimi ynë i vetëm është fitorja, si gjithmonë në kampionat, besoj se do ia dalim.

“Dëmtimi im? Sot pres përgjigjen e rezonancës, të shpresojmë të mos jetë diçka serioze”.

Kategoria Superiore – Java 2

E hënë, më 18 shtator, ora 16:00

Kamza – Skënderbeu

Kamza: Halilaj, Frashëri, Fushtar, Kuqi, Neziri, Arrabal, Zefi, Imeri, Mehmeti, Fukui, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Lilaj, Nimaga, Shkodra, Gavazaj, Sahiti, Soue. Trajner: Ilir Daja

Gjyqtarë: Klajdi Kola, Denis Agaraj, Alfred Shkreta, Ardian Beqiri

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online