VIDEO | Ndërhyrja e Hilës? Starova, Muça dhe Mëneri ndajnë mendime të ndryshme

0

Takimi midis Teutës dhe Partizanit u shoqërua me shumë tension përgjatë 90 minutave. Një zënkë në minutën e 25-të midis Hilës dhe Osmanit nxehu gjakrat.Vetëm dhjetë minuta më vonë mesfushori i Partizanit kreu një ndërhyrje të rrezikshme ndaj futbollistit korçar.

Gjyqtari Klajdi Kola vendosi ta ndëshkonte lojtarin elbasanas me kartonë të verdhë, vendim ky o shoqërua me shumë kontestime nga stoli i Teutës. Rasti në fjalë u diskutua në emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”. Analistët e ftuar në studio dhanë secili nga një mendim ndryshe për faullin në fjalë.

Sulejman Starova – “Bota këtë ndërhyrje e ndëshkon me të kuqe, por jemi në Shqipëri dhe këtu pranohet e verdha”.

Shkëlqim Muça – “Ishte një terren që i lejon të tilla ndërhyrje”.

Fatmir Mëneri – “Është kartoni i kuq direkt. Ndërhyrja erdhi si rrjedhojë e zënkës së mëparshme dhe presionit nga tifozët ndaj futbollistit. Hila u ofendua në kor gjatë të gjithë kohës”.

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.