Browsing Tag

Ndeshja

VIDEO: Pritja e përjetshme merr fund, Partizani kampion!

Partizani është skuadra kampione e Shqipërisë. “Demat e Kuq” triumfuan 2-1 në derbin e kryeqytetit kundër Tiranës dhe i dhanë fund një pritje 26-vjeçare. Ndeshja nisi shumë mirë për të besuarit e Skënder Gegës, të cilët gjetën golin në…

VIDEO: Fluturon Partizani, në derbi për të fituar titullin

Partizani ka marrë një fitore të pastër 0-2 në transfertë përballë Flamurtarit dhe është afruar edhe më shumë me titullin kampion. Golat nga Asani dhe Mensah mjaftuan që “Demat” të dilnin me tri pikë nga transferta vlonjate. Sulmuesi nga…

VIDEO | Krizë totale te Teuta, Tirana i jep leksion në Durrës

Tirana ka marrë një fitore të vyer në transfertë përballë Teutës, skuadër që konfirmoi dhe njëherë tjetër momentin aspak të mirë që po kalon. Bardheblutë kryeqytas shënuan një herë në pjesën e parë me anë të Oduamadit, ndërsa në pjesën e…

VIDEO | Gjoka e nis me fitore, silura e Limajt shtang Laçin

Kukësi ka mposhtur Laçin me rezultatin 0-1 në fushën e këtyre të fundit, falë një goli spektakolar nga Vesel Limaj në minutat e fundit të takimit. Gjoka e nisi me fitore aventurën e tij në krye të verilindorëve, që tashmë presin rezultatin…

VIDEO | Përmbysje mbijetese, Kastrioti shtang Kukësin

Kastrioti ka marrë një fitore jetike 2-1 përballë Kukësit, duke përmbysur në pjesën e dytë golin e Shkurtajt. Ekipi i drejtuar nga Bledar Devolli është rikthyer te fitoret pas humbjes në Durrës dhe tri pikët kundër verilindorëve të Kukësit,…

Daja flet para derbit: Me tifozët gjejmë paqe pas fitores

Mesfushori i Tiranës, Asion Daja ka folur para fillimit të ndeshjes derbi kundër Partizanit, ku tha se gjithçka deri më tani është në rregull. Për marrëdhëniet mes lojtarëve të Tiranës me tifozët, për marrëdhëniet me lojtarë kundërshtarë…

FOTO | Humbja me Partizanin, reagon Musta: Made in Superliga!

Partizani mposhti Flamurtarin me rezultatin 3-1 në “Selman Stermasi”, por vëmendjen më të madhe e mori kaosi i shkaktuar në minutën e 40’, pikërisht pas golit të barazimit nga Ribaj. Sulmuesi i Flamurtarit dhe pjesa tjetër e skuadrës…

Ngo: Me Memën jemi si burrë e grua. Rinovimi? Nuk di asgjë!

Sulmuesi i Tiranës, Majkëll Ngo ishte njeriu që i dha fitoren Tiranës në sfidën hapëse të javës së 23-të përballë Skënderbeut. Britaniku është si gjithmonë personazh, si në fushën e lojës, ashtu dhe jashtë saj, me deklaratat e tij që janë…

Pjesa e parë | Goli dhe strategjitë, flasin Hidi dhe Limaj

Kukësi e mbylli në avantazh pjesën e parë përballë Teutës, falë një goli të Rexhinaldos në minutën e 37’. Pas mbylljes së fraksionit të parë, për mikrofonin e “Supersport” folën portieri i Teutës, Isli Hidi dhe mesfushori i Kukësit, Vesel…

Gjoka: Nuk luajmë për Partizanin, ja situata me financat

Trajneri i Kamzës, Ernest Gjoka ka folur pas ndeshjes kundër Teutës për “Supersport”, ku tha se qëllimi i skuadrës së tij ishte të mos dilte pa pikë. Tekniku preku edhe temën e financave, si dhe skemën që përdori sot. Nuk la pa përmendur as…

Ahmataj: Po luftove merr rezultate, besojmë te mbijetesa

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj ka folur për “RTSH Sport” para ndeshjes së nesërme kundër Flamurtarit, një sfidë shumë e vështirë për skuadrën e tij. Megjithatë, trajneri u shpreh optimist për një rezultat pozitiv, si dhe për…

VIDEO | Ndalet Liverpuli, as Shaqiri nuk e ndihmon dot

Skuadra e Liverpulit po udhëheq kampionatin anglez prej disa javësh, madje dhe me distancë në pikë me ndjekësit e Mancester Sitit. Gjithsesi, dy barazime radhazi kanë hapur garën për kreun dhe Siti ndodhet vetëm tri pikë larg. Pas…

Mjafton Asani, Partizani vazhdon marshimin (VIDEO)

Partizani ka marrë një fitore shumë të vështirë përballë Kamzës, edhe pse në letër parashikohej një triumf i lehtë për “Demat”. Të besuarit e Gegës luajtën përballë një Kamze të gjysmuar, pasi plot 8 titullarë kanë bojkotuar sfidën dhe nuk…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online