VIDEO | Tiranës i mjaftojnë katër minuta për të mposhtur Dinamon

0

Tirana dhe Dinamo kanë luajtur një miqësore mes tyre sot në “Selman Stermasi”, duke përfituar nga ditët pushim për shkak të kombëtareve dhe duke rikthyer derbin e kryeqytetit. Të dyja skuadrat kanë zbritur në fushë me formacione të forta, duke mos i kursyer titullarët.

Bardheblutë e drejtuar nga Ardian Mema arritën të triumfonin pastër 2-0, duke i mposhtur rivalët e qytetit që në pjesën e parë. Në minutën e 34’, Ngo shërben për Hasanin brenda zonës dhe mesfushori nuk e ka të vështirë të shënojë. Vetëm katër minuta më vonë, Sentamu shërbehet i lirë pas mbrojtjes së Dinamos, kalon portierin dhe shënon me portën e boshatisur.

Në pjesën e dytë, Mema dhe Allmuça bënë shumë zëvendësime, duke aktivizuar dhe futbollistë të rinj. Rastet ishin të pakta dhe të dyja skuadrat u pajtuan me rezultatin e takimit.

Miqësore, 23 mars 2019
Stadiumi “Selman Stermasi”

Tirana – Dinamo  2-0
Hasani 34’, Sentamu 38′

Formacionet fillestare

Tirana: Lika, Kërçiku, Imami, Turtulli, Hoxhallari, Cake, Hasani, Daja, Halili, Sentamu, Ngo Trajner: Ardian Mema

Dinamo: Laco, Nuri, Kaja, Muça, Topalli, Allmuça, A. Nuri, Vrapi, Sefa, Çema, Çiliku Trajner: Igli Allmuça

EPISODET

78’ Tirana shpërdoron disa kundërsulme, Dinamo qarkullon topin

65’ Kalojnë të qeta minutat, skuadrat duken të pajtuara me rezultatin

46’ Fillon pjesa e dytë, Mema i zëvendëson të gjithë

45’ Mbyllet pjesa e parë, Tirana në avantazh të dyfishtë

38’ Goool Tirana, shënojnë sërish bardheblutë. Sentamu bën gjithçka mirë, kalon portierin Laco dhe shënon golin e dytë të Tiranës, që në katër minuta krijoi 4 aksione të rrezikshme

34’ Gooool Tirana, shënon Hasani. Ngo bën gjithçka mirë në hyrje të zonës, e mbron topin dhe shërben të Hasani, i cili i vetëm përballë portierit nuk e ka të vështirë të shënojë

26’ Çfarë aksioni model nga Dinamo. Sefa dhe Çema bëjnë gjithçka mirë, duke kombinuar disa herë mes njëri-tjetrit. Sefa është i vetëm përballë portierit Abibi, por gjuajtja e tij shkon jashtë

1’ Fillon takimi në “Selman Stermasi”, interes i pakët nga tifozët

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online