Skënderbeu nuk bind në miqësore, Pogradeci e mund me një autogol

0

Skënderbeu dhe Pogradeci kanë shfrytëzuar ndërprerjen e kampionatit për shkak të kombëtareve për të luajtur një takim miqësor mes tyre. Golat në këtë sfidë munguan dhe u desh një autogol nga mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu që Pogradeci të fitonte. Paolo Ivani krosoi në qendër në pjesën e dytë dhe topi i ish-futbollistit të Skënderbeut devijohet nga Sambu, që është i pafat në atë moment.

Edhe pse Skënderbeu u mposht, trajneri Orges Shehi studioi disa lojtarë të rinj dhe skema të reja. Bregu, i cili luajti shumë pak minuta kundër Kukësit, u aktivizua edhe në këtë sfidë nga stoli. Qoshku, Qeleshi dhe Mara kishin minutat e tyre, por formacioni titullar i Shehit ishte thuajse i plotë, me të gjithë “senatorët” që u aktivizuan.

Miqësore, 23 mars 2019
Stadiumi “Skënderbeu”, Korçë

Skënderbeu – Pogradeci  0-1
Shënues: Kaba Sambu (ag)

Skënderbeu: Teqja, Vangjeli, Kaba Sambu, Dita, Abazi, Sibo, Toskiç, Pervan, Muzaka, Gripshi, Krasniqi.

U aktivizuan: Oto John, Kosta Vangjeli, Qoshku, Qeleshi, Mara, Bregu.

Pogradeci: Mali, Hysenllari, Pere, Idri, Çela, Osmanllari, Berberi, Kasa, Shkullaku, Alillari, Topllari.

U aktivizuan: Ivani, Lame, Bajraktari.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online