Browsing Tag

Mbappe

E bujshme! Mbape refuzon kontratën e PSG-së

Kilian Mbape nuk ka pranuar të rinovojë me PSG-në. Kampioni i Botës dhe një nga lojtarët më të mirë në botë ka vendosur të mos e vazhdojë karrierën e tij te ekipi kryeqytetas. Kontrata aktuale e Mbape skadon në 30 qershor, 2022 dhe…

VIDEO | Njeriu i rekordeve, Mbape zyrtarisht mister “100”

Kilian Mbape nuk është aspak një futbollit normal. Sulmuesi 20-vjeçar ka shënuar sonte golin e 100 në karrierën e tij si profesionist. Sprinti i Mbapes rezultoi fatal për mbrojtësit e Andorrës të cilët nuk arritën të mbanin ritmin e…

Mbape për faqe të zezë, kjo statistikë do t’u habisë

Franca luajti një ndër ndeshjet më të dobëta të dobëta të viteve të fundit në transfertën e sotme ndaj Turqisë. Ekipi vendas mundi kampionët e botës me rezultatin 2 – 0, madje ky rezultat mund të ishte akoma dhe më i thellë po të mos ishte…

E ardhmja e Nejmar dhe Mbape, Tuhel lëshon “bombën”

Trajneri i PSG-së, Tomas Tuhel nuk e ka mohuar që Nejmar dhe Kilian Mbape mund të largohen nga kampionët e Francës këtë merkato vere. Për të dy lojtarët, Real Madridi është gati të paguajë dhe zhvillime tepër interesante pritet të ndodhin…

VIDEO | Mbape nga një planet tjetër, PSG shkon në +20 pikë

PSG ka bërë detyrën edhe këtë fundjavë, teksa ka triumfuar në transfertë ndaj Kaenit me shifrat 1-2. Një fitore, e cila ishte jo pa probleme për kryeqytetasit, të cilët vetëm tre minuta përpara fundit të kohës së rregullt arritën ta…

Fenomeni Mbape mrekullon Francën, thyen rekordin 37-vjeçar

Dopieta ndaj Nimes i shërbeu Kilian Mbapes për të kapur kuotën e 50 golave në “Ligue 1”. Sulmuesi i PSG-së vendos kështu një rekord të ri, duke e arritur këtë kuotë golash më shpejt se kushdo tjetër më parë në moshën 20 vjeç 2 muaj dhe tre…

VIDEO | Mbape sërish protagonist, i “lë targën” Kavanit

PSG ka arritur të marrë tri pikët në transfertë kundër Sent-Etien. Golin e vetë të takimit e shënoi Kilian Mbape në minutën e 72-të, që kampionët e Francës të thyejnë vendasit që pavarësisht buxhetit shumë herë më të vogël, në fushën e…

Lojtari i vitit në Francë, shpallet fituesi

Është zgjedhur lojtari i vitit 2018 në Francë. Në një garë, që ishte mjaft e fortë, pasi kombëtarja franceze fitoi Kupën e Botës triumfues u shpall, Kilian Mbape. Sulmuesi i PSG-së la pas Rafael Varan, i cili fitoi dhe Championsin me Realin…

Futbollisti perfekt? Mbape jep një përgjigje origjinale

Kilian Mbape është një ndër futbollistët më të famshëm në planet edhe pse sulmuesi i talentuar ende nuk ka mbushur 20-vjeç. Në një intervistë për “ESPN”, francezi ka folur mbi objektivat e skuadrës së tij, si dhe ka përmendur dhe ka…

Sekretet e Mbapes: Respekt, përulësi dhe dritë

Kilian Mbape bëhet futbollisti i katërt në botë që arrin të marrë faqen e parë të revistës “Time”. Më parë diçka të tillë e kishin bërë Nejmar, Mesi dhe Pogba, ndërsa tani është radha e francezit që të jetë në qendër të vëmendjes.…

Mbape i jashtëzakonshëm, thyen një tjetër rekord me Francën

Kilian Mbape është pa diskutim një yll që vijon të ngjitet dhe sa më lart që shkon aq më shumë shkëlqen. Nuk duhet harruar që është vetëm 20 vjeç, por ka koleksionuar që tani një thes se gola. Lojtari i PSG-së jo vetëm që është një nga më…

Franca vuan, pastaj futet Mbape dhe… magji!

Franca kampione bote vuajti shumë për të evituar humbjen në Guingamp kundër Islandës, duke barazuar 2-2 në fundin e një takimi ku humbja dukej e sigurt. Në fakt, Islanda ka disa muaj që po luan keq e pëson humbje rregullisht, por në…

FOTOGALERI| Champions nis rrugëtimin,ja 10 talentet më premtues

Sot nis kompeticioni më prestigjioz për klube në Evropë. Pikërisht “Uefa Champions League”, ngre siparin për të kurorëzuar kampionen e kontinentit të vjetër. Ajo që bie në sy është numri i lartë i talenteve që priten të shpërthejnë. Më…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online